Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Další únik vyšel. Na okruhu F1 v Imole slavil Ilnur Zakarin

Nahoru, dolů, nahoru dolů. Pořádnou houpačku si ve vydatném dešti užili jezdci během jedenácté etapy Gira. Na automobilovém okruhu Autodromo Enzo e Dino Ferrari ukázal sílu Ilnur Zakarin z Kaťuši.

20.05.2015 / 17:30

Ilnur Zakarin z Kaťuši dotáhl v Imole dlouhý únik k výhřeV kopcovité etapě se odpoutala dvanáctičlenná parta, třicet kilometrů před cílem už zbývalo v úniku jen sedm jezdců. Brzy vyrazil dopředu mladík, který už slavil velký úspěch těsně před Girem. Ilnur Zakarin, vítěz závodu Kolem Romandie, si rychle vypracoval náskok 46 vteřin na šest pronásledovatelů.  Carlos Betancur, Ryder Hesjedal, Steven Kruijsvijk, Diego Rosa, Beňat Intxausti ani Franco Pellizotti však při veškeré snaze vedoucího muže nesjížděli. Patnáct kilometrů před cílem šel k zemi jeden z favorizovaných závodníků. Rigoberto Urán zřejmě zavadil o kolo některého ze soupeřů, ale rychle se zvedl a dokázal se vrátit do balíku. „Viděl jsem Riga v cíli, měl by být v pořádku, ještě je u lékaře, ale neměl by mít nic zlomeného,“ říkal po etapě jeden ze soignerů Etixxu Thomas Halbhuber.

V posledním stoupání vyzkoušel nohy Alberto Contador a zaútočil. Fabio Aru se ho nedokázal chytit, ale El Pistolero se nepouštěl do žádných větších akcí a za chvíli jel zase v klidu na čele pelotonu. Do cíle dorazil peloton 62 sekund za vítězem, umístění si pohlídali všichni bojovníci o celkové pořadí a také čeští superdomestici Roman Kreuziger z Tinkoff - Saxo (5. místo) a jezdec týmu Sky Leopold König (10. místo).  

Výsledky 11. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1ZAKARIN IlnurTeam Katusha
2BETANCUR CarlosAG2R La Mondiale
3PELLIZOTTI FrancoAndroni Giocattoli
4INTXAUSTI BeńatMovistar Team
5ROSA DiegoAstana Pro Team
6KRUIJSWIJK StevenTeam LottoNL-Jumbo
7HESJEDAL RyderTeam Cannondale - Garmin
8PATERSKI MaciejCCC Sprandi Polkowice
9GILBERT PhilippeBMC Racing Team
10LOBATO Juan JoséSpain

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
2ARU FabioAstana Pro Team
3LANDA MikelAstana Pro Team
4CATALDO DarioAstana Pro Team
5KREUZIGER RomanCzech Republic
6URAN RigobertoColombia
7VISCONTI GiovanniMovistar Team
8CARUSO DamianoBMC Racing Team
9AMADOR AndreyMovistar Team
10KeNIG LeoCzech National Team

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/giroditalia