Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Porte nevyhrál na Willunga Hill přesto je vítězem Tour Down Under

Australan Richie Porte z Treku Segafredo nezískal sedmé vítězství v řadě v královské etapě TDU na Willunga Hill, když byl druhý za Britem Holmesem z Lotto Soudal, ale náskok z etapy mu bohatě stačil na celkové vítězství. Impey ztratil příliš mnoho. Na podium TDU doprovodil Porta Diego Ulissi a Simon Geschke.

26.01.2020 / 5:43

Profil_Willunga Hill

 

Poslední etapa na Willunga Hill musela rozhodnout o tom, zda celkové vítězství na TDU získá potřetí v kariéře Daryl Impey z Mitchelton-Scott nebo podruhé ve své kariéře Richie Porte z Treku. Nebo to mohlo dopadnou trochu jinak. Ještě 5 km před cílem byl totiž virtuálním lídrem Američan Joey Rosskopf z CCC.

 

 

Rosskopf byl součástí úniku, který vykristalizoval ze čtyřicetičlenné skupiny z úvodu etapy. Impey tak mohl zapomenout na body ze sprinterský prémií. Rosskopf ztrácel před etapu na Impeyho 58 sekund a před startem závěrečného stoupání na Willunga Hill měl zbytek úniku na hlavní peloton ještě dvě minuty.

 

Únik v závěrečné etapě TDU

V čelní skupince byli ještě: EF Pro Cycling  – Mitch Docker, Jonas Rutsch, Team Ineos – Luke Rowe, Lotto Soudal – Matthew Holmes, CCC team – Joey Rosskopf, Team Sunweb – Michael Storer, NTT Pro Cycling – Dylan Sunderland, UAE Team Emirates – Vegard Stake Laengen, Marco Marcato, Groupama-FDJ – Bruno Armirail, Astana – Manuele Boaro.

 

Vítěz TDU 2020 Riche Porte

 

Pak ale přišel cílový kopec Willunga Hill. Ještě 2,7 km před cílem držel Rosskopf 58 sekund, ale pak začal rozjíždět Kenny Elissonde tempo pro Porta a začal se lámat chleba. V úniku to zkoušeli nejdřív Rowe s Rutschem, později Storer, Holmes a Boaro. Tempo Porta drželi z pelotonu už jen Dennis a Simon Yates, Impey nestíhal a nedržel se ani třeba George Bennett, kterému pomáhal Tolhoek. Porte pak urval i Simona Yatese a začal skákat borce z úniku. Z nich se jej dokázal udržet jen Matthew Holmes z Lotto Soudal a v závěru získal sladou odměnu, etapové vítězství. To mohlo Porta trochu mrzet, ale vybojoval druhé celkové vítězství na Tour Down Under, což byla sladká náhrada. V etapě skončil třetí Manuele Boaro z Astany.

 TOP10 6. etapy TDU

 

V celkovém pořadí doprovodil Richieho Porta na podiu Diego Ulissi z UAE a Simon Geschke z CCC. Dres pro nejlepšího spurtera má Jasper Philipsen z UAE, vrchařem je Joey Rosskopf z CCC a mladíkem Pavel Sivakov z Team Ineos. Nás Josef Černý z CCC měl v poslední etapě pád, ale do cíle dojel. V celkovém pořadí skončil 61.

CELKOVÉ POŘADÍ TOUR DOWN UNDER 2020

 

TOP10 GC TDU 2020

Zdroj fotografie: https://www.tourdownunder.com.au/