Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje jednorázovku Cadela Evanse?

Dalším podnikem série UCI WorldTour je australská jednorázovka v Geelongu, které se jede jako závod Cadel Evans Great Ocean Road Race. Obhajuje Eila Viviani z Cofidisu, na startu je téměř kompletní peloton z Tour Down Under.

29.01.2020 / 19:11

Závod Cadela Evanse 2020

 

Letošní ročník se jede jako pátý v pořadí. Na cyklisty opět čeká 171 kilometrů se startem a cílem v Geelongu, nedaleko Melbourne.

 

Profil_Cadel Evans 2020

 

Loni vyhrál spurt třiatřicetičlenné skupinky Elia Viviani (loni Deceuninck Quick-Step, letos Cofidis), druhý byl Caleb Ewan a třetí Daryl Impey. Předloni vyhrál Jay Mc Carthy z Bory. Viviani i Mc Carthy měli na Tour Down Under pády, proto nebudou asi patřit mezi top favority. V roce 2017 vyhrál Nikias Arndt, před ním Robert Kennaugh a první ročník Gianni Meersmann.

 

Cadel_Evans_Road Race

 

Kdo bude mezi favority patřit letos? Jede kompletní loňské podium, takže Viviani, Ewan a Impey. Pak je tu Sam Bennett, Dainese, Nizzolo, Gibbons, Greipel, Sarreau, Halvorsen nebo Lawless. Překvapit můžou klasikáři Doull, Vendrame, Pedersen nebo Mc Carthy. V dresu CCC jede i náš Josef Černý.

Zdroj fotografie: https://www.cadelevansgreatoceanroadrace.com.au/elite-men/overview/#course-men