Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nizzolo ve Victor Harbor nejrychlejší. Impey v oranžovém dresu lídra

Pátá etapa Tour Down Under přinesla vítězství týmu NTT Pro Cycling a Italovi Giacomu Nizzolovi. Druhý skončil jeho krajan Simone Consonni z UAE a třetí Ir Sam Bennett z Deceuninck Quick-Step. Do dresu lídra se oblékl opět Daryl Impey, která na bonusových sekundách z rychlostních prémiích skočil Richieho Porta o dvě vteřiny.

25.01.2020 / 4:42

Protil 5. etapy TDU

 

Daryl Impey z Mitchelton-Scott je sice v oranžovém dresu lídra, ale náskok 2 vteřina do zítřejší královské etapy na Willunga Hill mu nemusí stačit v závěrečném stoupání, které je doménou druhého muže v pořadí Richieho Porta z Treku. Ten vyhrál na Willunga Hill už šestkrát. Loni se Impey udržel za Portem, ale bonusové vteřiny v cíly by letos hrály pro Richieho. Ale v průběhu etapy jsou ještě dva bonusové sprinty, zase šance pro Daryla. Poslední etapa bude ještě velmi zajímavá.

 

Josef Černý v úniku

 

V etapě byl hodně vidět i ná Josef Černý z CCC v úniku se držel až na předposlední a důležitý kopec Kerby Hill 20 km před cílem. Tam se pokusil Mitchelton-Scott odpárat spurtery, což se mu povedlo. Na Kerby Hill bylo nahoře jen 11 cyklistů, a v závěru byla šance pro Impeyho, aby si připsal další bonusové vteřiny. Náskok měla skupina ve složení: Impey, Yates, Hamilton, Porte, Cattaneo, Dennis, Sivakov, Van Baarle, Devenyns, Ulissi, G. Bennett dvacet sekund.

Únik na Kerby Hill

 

Ale spurterské týmy dokázaly šest km před cílem náskok sjet. Spolupráce Thomase de Gendta (Lotto Soudal) s NTT Pro Cycling a DQS slavila úspěch. Ale hlavní favorité zřejmě ztratili na Kerby Hill nějaké síly, a tak se Ewan neudržel Klugeho v samostém závěru, stejně jako Sam Bennett už spurtoval pozdě za vítězem Giacomem Nizzolem z NTT a druhým Simonem Connsonim z Cofidisu.

 

 TOP10 stage 5

 

V celkovém pořadí tedy vede Impey o dvě vteřiny před Portem a devět před Robem Powerem ze Sunwebu.

TOP10GC_stage5

VÝSLEDKY 5. ETAPY TDU

 

Zdroj fotografie: https://www.tourdownunder.com.au/