Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Pojede Roman Kreuziger v Ománu?

Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu ve druhé polovině února. Otázkou však zůstává, kdy a především s jakým výsledkem rozhodne o Kreuzigerově budoucnosti Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne s ohledem na podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v jeho biologickém pasu.

06.01.2015 / 6:19

Roman Kreuziger v novém dresu Tinkoff Saxo

Kreuziger v současnosti může závodit s ohledem na verdikt Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, která ve druhé polovině září rozhodla o jeho nevině. Dočasná suspendace ze strany Mezinárodní cyklistické unie (UCI) tak vzala za své, unie se však odvolala k CAS a od té doby se čeká, kdy se celá věc definitivně uzavře. Přesné datum, kdy má padnout ortel, není známo. Zřejme se tak stane přelomu února a března.

"Není překážek, proč by Roman nemohl závodit. A on závodit chce. Touží po tom, protože se chce vrátit a chce vyvinout určitý tlak na UCI. Z našeho pohledu může klidně závodit a podle smlouvy mu to musíme umožnit. Zároveň ale chceme, aby závodil dobře," prohlásil generální manažer přední světové stáje Stefano Feltrin.

Dlouhé čekání považuje za velmi nešťastné. "UCI potřebuje vyplnit všechny dokumenty a pořád na tom ještě pracují," připomněl Feltrin a připustil, že je momentálně velmi složité plánovat s Kreuzigerem program sezony. "Když to půjde, pojede v Ománu, ale jde jen o prozatímní rozhodnutí. Připravujeme se na různé varianty, které mohou nastat, ale vše záleží na tom, jak celý případ dopadne," dodal Feltrin.

Zdroj fotografie: www.tinkoffsaxo.com