Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Etixx – Quick-Step odhalil první část programu Rigoberta Urana

Na úvodním soustředění sezony 2015 ve Španělsku vytvořil management belgického týmu Etixx – Quick-Step závodní kalendář pro Rigoberta Urana. Ten by měl jet Giro d´Italia i Tour de France.

05.01.2015 / 6:53

Rigoberto Urán odhalil plány na první část sezony

Start sezony 2015 čeká kolumbijského jezdce na domácí půdě v termínu 7. a 8. února, kdy se koná National Championships Colombia – nejprve individuální časovka  a poté klasický silniční závod. Účast na kolumbijském mistrovství je pro sedmadvacetiletého Urána pochopitelně velmi motivující. “Mám ambici vyhrát časovku a v silničním závodě se pokusit předvést to nejlepší, co umím. Byla by to čest nosit dres kolumbijského šampióna v evropských závodech. V Kolumbii jsem nezávodil léta, pro moje fanoušky to bude skvělá příležitost vidět a podporovat mě naživo,“ těší se Rigoberto Uran.

Poté už se aktivity Rigoberta Urana přesunou zpět do Evropy, kde bude závodit na Classic Sud Ardeche, pak na Strade Bianche a Tirreno-Adriatico. Dále je pro kolumbijského cyklistu naplánována účast na španělském podniku Volta a Catalunya a švýcarském Tour de Romandie. Po tomto závodu z úvodu května už bude Urán startovat na prvním závodě Grand Tour – Giro d’Italia. To však není ze závodů Grand Tour pro Urana vše, plánuje totiž účast také na Tour de France.

”Jsem opravdu nadšený ohledně mého programu a závodů, které absolvuji. Mám v plánu dva závody z Grand Tour, takže jsme kalendář museli trochu upravit. Myslím, že profily Gira by mohly sedět mým dovednostem. Je zde také dlouhá časovka. Mým cílem je samozřejmě být mezi nejlepšími,“ tvrdí Uran a už přemýšlí také o Tour de France: “Jel jsem Tour de France v roce 2009 a 2011, v roce 2011 jsem nosil šest dní bílý dres pro nejlepšího jezdce do 25 let. Byl to nezapomenutelný zážitek. Vím, že je náročné jet dva závody Grand Tour na vysoké úrovni, ale vím, že když půjdu od závodu k závodu, tak se mohu soustředit na dva velké cíle za sezonu. Můj přístup bude jiný na Giru a na Tour. Budu se snažit znovu objevovat závod, uspět v etapách a v posledním týdnu být k ruce týmu, pokud to bude třeba.“ 

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/