Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Pohár Gira zvedl nad hlavu Brit Tao Geoghegan Hart

Giro d´Italia se dojelo, bylo i na Stelviu a přineslo parádní cyklistické představení. Thrillerový souboj o vítězství svedli v závěrečné časovce Tao Geoghegan Hart z Ineosu a Jay Hindley z Team Sunweb. Papírové předpoklady se potvrdily, když s jasným náskokem na svého soka zvítězil britský cyklista.

25.10.2020 / 16:34

 Tao Geoghegan Hart vítězem Gira

 

Před Girem by určitě nikdo netipoval závěrečný souboj na tyto dva borce, ale jako na každé grand tour se toho za těch 21 dílů seriálu staho hodně mnoho. Můžeme odečítat favority, jak odpadali. Nejprve Geraint Thomas po pádu před startem etapy na Etnu, kdy si zlomil pánev, když najel na bidon někoho z kolegů, hrozný pech...

 

Kruijswijk

 

Ještě před volným dnem měla velkou smůlu Astana. V úvodní větrné časovce havaroval López a kvůli žaludečním požítím odstoupil i talentovaný Rus Vlasov. Kvůli covidu pak musel odstoupit Kruijswijsk a ceclé Jumbo Visma. Ze zstejného důvodu skončil také Mitchelton-SCOTT a Michael Matthews ze Sunwebu. To byla kritická část Giro po prvním volném dni.

 

Joao Almeida

 

To už mělo Giro dlouho dobu růžového vládce, mladého Joao Almeidu z Deceuninck-Quick Step, který se udržel v maglia rosa až do etapy na Stelviu. Tam nestačili však ani Nibali s Fuglsangem a vypadalo to, že titul spande do klína Wilco Keldermanovi, ale ani ten neprokázal dost vrchařských schopností, a tak došlo na souboj Tao Geoghegan Hart s velkou podporou Rohan Dennise versus Jay Hindley ze Sunwebu.

 

Josef Cerny CCC Team

Výborně vyšlo Giro Josefu Černému. V úvodní časovce v Palermu byl 6., ve 14. ve Valdobbiadene 5. a přišla 19. etapa, kde se prosadil do úniku a atakem 22 kilometrů před cílem dokázal setřást kolegy z úniku a zapsal se do historie. Pak ještě v závěrečné časovce v Miláně zase zvládl dojet do TOP10.

V boji o fialový dres nejlepšího sprintera zářil Francouz Arnaud Démare, který porazil i Petera Sagana. Třetí byl v tipovačce Joao Almeida, čtvrtý Ganna, pátý Josef Černý.

Demare dres pro nejlepšího sprintera

 

Nejlepším vrchařem byl Portugalec Guerreiro z EF a v boji o nejlepšího mladíka to byl duplicitní souboj o maglia rosa.

Gurreiro

 

 

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it