Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Josef Černý vyhrál 19. etapu Gira

Devatenáctá etapa začala šarádou, když závodníci odmítli jet původní nálož 260 km a vynutili si zkrácení na 125 km. Ale bylo to štěstí i pro naši cyklistiku. Z úniku dokázal odjet Pepa Černý a připsal si vítězství na grand tour.

23.10.2020 / 17:06

Cerny_detail

 

Závodit se začalo až ve 14:30 a hned šla do úniku trojice Simon Pellaud, Josef Černý a Victor Campanearts. Za ní pak vyrazila další skupinka jedenácti borců. V pelotonu držel náskok úniku na minutě tým Bora Hansgrohe, ale nikdo se k nim nepřidal, a tak dostal únik zelenou.

 

Cerny Unik_19

 

Pak začaly ataky. Několikrát to zkusil Campanearts, ale by vždy dostižen. 22 km před cílem atakoval ze čtyř lidí Pepa Černý. Získal až 45 sekund, ale asi 10 km před cílem začala pětice za ním náskok sjíždět. 5 km držel rodák z Ostravy stále 24 sekund.

Cerny_19_Josef

 

Závěr ale Pepa Černý, odchovanec ostravské cyklistiky a oddílu Nová Ves nad Ondřejnicí, udržel a v cíli se radoval z historického úspěchu. Fantazie. ROZHOVOR TOMÁŠE MACKA S JOSEFEM ČERNÝM PO VÍTĚZNÉ ETAPĚ