Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Časovku v Miláně vyhrál favorit Filippo Ganna. Josef Černý zajel šestý čas

Poslední etapou letošního Giro d´Italia byla 15,7 km dlouhá časovka v Miláně. Kdo ji vyhraje bylo téměř jisté. Mistr světa v časovce a vítěz časovek na Giru v Palermu a Valbobbiadene Filippo Ganna potvrdil roli favorita a časovku s přehledem vyhrál. Větší drámo ale znamenal souboj lídrů závodu Harta s Hindleym. Radoval se nakonec Tao Hart.

25.10.2020 / 16:30

Ganna na startu 21. etapy

V rovinaté časovce šel do vedení Miles Scotson z FDJ, brzy jej překonal Belgičan z NTT Victor Campanearts. Na něj už na mězičase ztrácel 11 sekund Josef Černý, a v cíli byl vítěz 19. etapy třetí právě za těmito dvěma borci.

Josef Černý

Poté jeli borci z Ineosu a Filippo Ganna nenechal nic náhodě a zajel jasně nejlepší čas. Mezitím odolal čas Černého Chadu Hagovi o pár desetinek. Další, kdo posunul Pepu níže byl Rohan Dennis, který o kousek nestačil na Campanaertse a byl třetí.

To už se blížila první desítka celkového pořadí. Podle očekávání jel výborně Almeida, na mezičase byli před Josefem Černým a v cíli byl čtvrtý a stejně skončil i celkově, protože zajel lepší čas než Bilbao. A hlavně Tao Geoghegan Hart s Jayem Hindleym.

Tao Hart získal brzy deset vteřin, na mezičase měl náskok na Hindleyho 22 sekund. Hart byl 13. v časovce a mohl začít slavit. Jay Hindley na něj nestačil a skončil celkově druhý.