Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Petr Vakoč se na závod Volta Algarve připravoval na Mallorce s Tonym Martinem

Kromě závodu Okolo Ománu, který startuje dnes, začíná ve středu také pětietapový závod Okolo Algarve, který v dresu Ettix - Quick Step pojedou i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

17.02.2015 / 7:10

Petr Vakoč pojede Volta Algarve po boku Zdeňka Štybara

Na jihozápadě Portugalska se v kopcovitých terénech pojedou čtyři etapy a jedna časovka. První etapa je jediná bez náročnějších stoupání, pak si to cyklisté v nádherné krajině u Atlanstkého oceánu užijí v kopcích mezi 600 - 900 m nad mořem. Časovka je na pořadu třetí den, je rovinatá a měří 19 kilometrů.

Loni závod vyhrál mistr světa Polák Michal Kwiatkowski z Ettix - Quick Step, který bude titul obhajovat. Spolu s ním budou v dresu Ettixu i dva Češi Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

Petr Vakoč se na závod připravoval minulý týden s německým časovkářem Tonym Martinem. "Po dvou dnech strávených cestováním na Mallorcu, kdy jsem ani nestihl sednout na kolo, jsem vyrazil na delší, ale lehký trénink. Ve středu jsem to vzal opět lehce a pak následoval těžký, třídenní blok. První den jsem objel s Tonym pěti a půl hodinový trénink v kopcích. V minulém týdnu zde nebylo zrovna pěkné počasí a v horách bylo plno sněhu. Silnice ale byly čisté a sníh vytvářel úžasnou atmosféru. Následoval  kratší intervalový trénink a na závěr jsem opět vyrazil do hor. Tentokrát sám. Na kole jsem strávil něco přes šest hodin a nastoupal přes 3000 metrů. Byl to asi ten nejvýživnější trénink, co jsem kdy na Mallorce jel," uvedl uvedl na svých internetových stránkách český talent.

Dalšími favority na Volta Algarve budou kromě Kwiatkowskeho Richie Porte z Team Sky, domácí Tiago Machado z Katushy, Rein Taaramee z Astany nebo Ion Izagirre z Movistaru. Kromě Štybara a Vakoče pojede i další český cyklistka Jan Bárta v dresu německého týmu Bora-Argon 18.

Startovní listina Volta Algarve

 

HR

Zdroj fotografie: http://voltaaoalgarve.com/en/ http://www.etixx-quickstep.com