Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Petr Vakoč jel s Etixxem bomby na závodu Le Samyn

Belgický závod Le Samyn se jel po 47. Klasiku na kostkách vyhrál Kris Boeckmans z Lotto Soudal před Gianni Meersmanem z Etixx - Quick Step. Petr Vakoč a Jan Bárta byli vidět.

05.03.2015 / 6:15

Petr Vakoč v dresu Ettix Quick Step

 

47. ročník valónské jednorázovky Le Samyn, přezdívaný "malé Paříž - Roubaix", vláčel závodníky větrem a kostkami. I přes silný únik Thomase de Gendta (Lotto - Soudal), Gatise Smukulise (Kaťuša) a Ludwiga De Wintera (Wallonie - Bruxelles) a řadu nástupů v závěru vzešel vítěz z hlavní skupiny, kterou takřka celý závod ovládali borci Etixxu - Quick-Step. Přibližně od 50 kilometrů do cíle se objevoval na špici také často Petr Vakoč.

"Závod byl hodně větrný, a když se vjelo na závěrečné okruhy, před každým nájezdem na kostkované úseky se spurtovalo o pozice. Naštěstí se na okruzích vítr trochu uklidnil, ale po těch kostkách se to vždycky natáhlo. Myslím, že jsem se s tím popasoval celkem dobře, většinu okruhů jsem tahal, ačkoliv jsme čekali, že s únikem bude méně práce. Pak to zkoušelo spousta závodníků, i Jan Bárta, ale my jsme to nevzdali, nikdo neujel. Jeli jsme docela bomby," říkal po závodu Petr Vakoč na svých webových stránkách.

Před posledním úsekem na kostkách se na čele zformoval téměř celý tým Etixx - Quick-Step a rychlé tempo rozjel Stijn Vandenberg. Po jeho zrychlení zůstalo na čele přibližně šest závodníků, z nichž nejrychlejší byl Belgičan Kris Boeckmans z Lotta - Soudal. Petrův týmový kolega Gianni Meersman dojel po těsném spurtu na druhé příčce. Jan Bárta dojel 36.

"Asi 10 km do cíle jsem věděl, že už mám odpracováno a dojel jsem si vlastním tempem. Nakonec mě překvapilo, že jsem byl 75., čekal jsem to horší. Ale asi jsme to dost roztrhali, do cíle dojelo jen 93 závodníků z asi 200," dodal k závěru Petr Vakoč.

Od pátku pak Petr Vakoč jede závod Tři dny v západních Flandrech, složený z prologu a dvou etap, které mají podobný charakter jako Le Samyn.

Výsledky belgické klasiky Tour le Samyn 2015

1. K. Boekmans BEL Lotto Soudal 4:47:01
2. G. Meersman BEL Etixx - Quick Step + 0
3. Ch. Laporte FRA Cofidis + 0
36. J: Bárta ČR Bora - Argon18 + 0:24
75. P. Vakoč ČR Etixx - Quick Step + 4:21

Kompletní výsledky závodu Le Samyn 2015

HR

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/