Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Petr Vakoč bude lídrem české reprezentace na Evropských hrách v Baku

Silniční závody se v Baku uskuteční od čtvrtka do neděle a Českou republiku bude reprezentovat celkem sedm závodníků. A jejich ambice jsou vysoké, ovšem konkurence se nakonec do Ázerbájdžánu sjede opravdu velmi kvalitní.

18.06.2015 / 6:47

Na Petra Vakoče pojede v Baku česká repre

 

Čtvrteční časovku absolvují Daniel Turek (Cycling Academy) a Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice). „Turkovi by ta časovka mohla sednout, ale uvidíme, jak si kluci poradí s délkou přes padesát kilometrů a horkem, což je pro oba naše jezdce, kteří jsou ještě v U23, hodně dlouhé,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Spolu s touto dvojicí pojedou v neděli silniční závod ještě Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), Alois Kaňkovský (Whirlpool Author) a Michal Schlegel (AWT-GreenWay). "Tým máme hodně dobrý, vyrovnaný a schopný reagovat na všechny možné scénáře závodu. Lídrem bude Vakoč, který má skvělou sezónu, navíc mu podobné typy závodů sedí. Náročnost by v jeho případě neměla hrát roli. Pokud bude ten závěr vyloženě na výkonnost, měl by tam Petr bez problémů vydržet,“ věří Konečný.

V případě hromadného spurtu, se kterým však odborníci pro náročnost okruhu moc nepočítají, tak na ten je v českém výběru Alois Kaňkovský. "Chci, aby kluci jeli hodně aktivně. Nebudou tam tak silné týmy, které by celý závod dokázaly kontrolovat, proto klidně může vyhrát někdo z úniku. Turek letos odjíždí skoro pořád, navíc už ten okruh zná ze závodu Kolem Ázerbájdžánu. Měl by být hodně silný, stejně jako Vakoč. Přál bych si, aby někdo skončil v top 10,“ přiznal reprezentační trenér.

Mezi ženami bude na startu Zuzana Neckářová (LAWI-Author Team), která pojede časovka i silniční závod a také Barbora Průdková (Nutrend-Specialized), jež absolvuje pouze silniční závod, ale za sebou má již dobré vystoupení v cross country. "Zuzka je doma suverénní, minulý týden skončila dvanáctá na etapáku v Německu, kde byla velmi dobrá konkurence. Umí zajet velmi dobře časovku a určitě má na top 15, možná i top 10. Hodně jí věřím,“ dodal Konečný.

Do Baku nakonec přiletí celá řada světových hvězd, přestože se předpokládalo, že týmy WorldTour Evropské hry neobsadí. Nepojedou ale jezdci, kteří se připravují na Tour de France. Belgie posílá do Baku tým v čele s Tomem Boonenem, jedničkou francouzské sestavy bude Julian Alaphilippe, druhý muž letošního Lutychu i Valonského šípu, v sestavě Nizozemí je Niki Terpstra.

Za Španělsko by měl jet i Luis Leon Sanchez, za Itálii jsou přihlášeni mj. Giacomo Nizzolo, Filippo Pozzato, Alessandro Vanotti a Elia Viviani. Již tento výčet jmen ukazuje, že i cyklistické velmoci touží uspět. V ženském pelotonu nebude chybět královna ženské cyklistiky Nizozemka Marianne Vosová.

Program silničních závodů v baku:

18. června: časovka žen na 25,8 km (7:00 SEČ, Zuzana Neckářová), časovka mužů na 51,6 km (10:00, Daniel Turek, Josef Černý)

20. června: silniční závod žen na 120,7 km (9:00, Zuzana Neckářová, Barbora Průdková)

21. června: silniční závod mužů na 215,8 km (7:00, Petr Vakoč, Daniel Turek, Josef Černý, Alois Kaňkovský, Michal Schlegel).

HR

TZ - www.ceskysvazcyklistiky.cz

 

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/