Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Etixx ve Švýcarsku pracoval, Tinkoff-Saxo se Saganem podruhé slavil

Volnějším tempem vyrazil peloton do šesté etapy s profilem pro spurtéry. A ruce nad hlavu po práci Etixxu nakonec zvedal slovenský Tourminator Peter Sagan z Tinkoff-Saxo.

18.06.2015 / 20:17

Peter Sagan slaví 2. vítězství na letošním Kolem ŠvýcarskaČtyřčlenná grupa uprchlíků si i přes pomalejší tempo pelotonu nevypracovala příliš velký náskok a zejména díky dřině stáje Etixx – Quick Step byla snaha uprchlíků dva kilometry před cílem zlikvidována. To už v balíku nejel Zdeněk Štybar, kterému pět kilometrů před cílem v deštivém počasí podklouzlo kolo a poroučel se k zemi i s týmovým parťákem Julienem Vermotem. Belgický tým se však nevzdal a dál připravoval spurt pro Brita Marka Cavendishe

Jenže v závěru všem vypálil rybník Peter Sagan, předposlední devadesátistupňovou zatáčku precizně vybrousil a rázem se ocitl na čtvrtém místě v závěsu za Cavendishem. Na čele v tu dobu navíc šlapal jeho spolujezdec Daniele Bennati z Tinkoff-Saxo, po další zatáčce se do toho slovenský eskamotér pořádně obul a druhého Roelandtse či třetího Kristoffa přespurtoval o třídu. Peter se radoval na závodě Kolem Švýcarska letos už podruhé a v kariéře dokonce pojedenácté, dál si také poveze dres vedoucího muže bodovací soutěže. Mark Cavendish celodenní práci týmu příliš nezhodnotil a pásku překonal jako šestý.

Na celkovém pořadí v první desítce etapa nic nezměnila, peloton dojel pohromadě a ve žlutém dresu se i zítra postaví na start Thibaut Pinot z FDJ. Český talent Jan Hirt z CCC Spranid Polkowice ztratil 46 sekund, Zdeněk Štybar po pádu etapu dokončil šest a půl minuty za vítězem.

6. etapa Kolem Švýcarska

#JménoTým
1SAGAN PeterSlovakia
2ROELANDTS JurgenLotto Soudal
3KRISTOFF AlexanderNorway
4DRUCKER Jean-PierreLuxembourg
5BENNATI DanieleTinkoff - Saxo
6CAVENDISH MarkEtixx - Quick Step
7VAN ASBROECK TomTeam LottoNL-Jumbo
8LUTSENKO AlexeyKazakhstan
9BOZIC BorutSlovenia
10FUGLSANG JakobAstana Pro Team
 

Průběžná celková klasifikace Kolem Švýcarska

#JménoTým
1PINOT ThibautFDJ
2THOMAS GeraintTeam Sky
3ŠPILAK SimonTeam Katusha
4POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
5LóPEZ Miguel ÁngelAstana Pro Team
6FUGLSANG JakobAstana Pro Team
7DUMOULIN TomTeam Giant - Alpecin
8MORABITO SteveFDJ
9REICHENBACH SebastienIAM Cycling
10HENAO Sergio LuisTeam SkySH

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/tinkoffsport