Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


People´s Choice Classic vyhrál v Adelaide dle očekávání Marcel Kittel

Předkrm v podobě městského kritéria v centru Adelaide si dnes dali cyklisté před úterním startem šestietapového závodu Santos Tour Down Under. 51 kilometrů na třiceti okruzích zvládl dle očekávání nejlépe německý expres Marcel Kittel z Giant-Alpecin.

18.01.2015 / 11:22

Marcel Kittel vítězí na Peoples Choice Classic 2015

Závod se jel okolo Rymill parku ve večerních hodinách australského času a za krásného slunného počasí s diváky obsypanými kolem okruhu. První aktivitou byl únik čtveřice Cataldo (Astana), Watson (Trek Facktory Racing), Kennaug (Team Sky) a Heyman (Orica GreenEdge), hlavní pole ale malý náskok ve třiadvacátem kole zlikvidovalo.

Pak to ještě zkusil Geraint Thomas z Team Sky, ale vše zmařeno a šlo se do finiše. Giant-Alpecin připravil pozici Marcelu Kittelovi a ten špurt zvládl na výbornou. Za ním dojel Španěl Lobato Del Valle z Movistaru a domácí Wippert z Drapac Profesional Cycling.

"Jsem moc rád, že jsme první závod sezóny, který bývá vždy nervózní, vyhráli. Snažili jsme se být v závěru na čele, nějak se to s vypětím sil povedlo, za což kolegům z týmu děkuji a mě se pak povedlo být nejrychlejší. Mám z toho opravdu radost, vyhrát první závod sezóny je krásné, Adelaide je mým oblíbeným městem," říkal v cíli s úsměvem australské televizi Marcel Kittel.

Pořadí Peoples Choice Classic

 

Santos Tour Down Under začíná v úterý 20.1. 2015

http://www.profipeloton.cz/cs/mdl/info/santos-tour-down-under-odstartuje-v-australii-sezonu-profipelotonu

HR

Zdroj fotografie: http://www.tourdownunder.com.au