Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ettix-Quickstep jede Argentinu s Cavendishem a Kwiatkowskim

První velké závody roku 2015 začínají. V Austrálii se jede Tour Down Under v rámci World Tour, ale belgická stáj Ettix-Quickstep posílá silnější sestavu i s Cavendishem a mistrem světa Kwiatkowskim do Argentiny na etapák San Luis 2015.

18.01.2015 / 7:05

Ettix-Quickstep v přípravě na závod

Quick-Step oznámil výběr, který bude závodit na 9. ročníku Tour de San Luis v Argentině, které se pojede od 19. ledna do 25. v ledna.

Michal Kwiatkowski a Mark Cavendish byly potvrzeni jako účastníci před zahájením sezóny. Po jejich boku pojedou další dva Poláci Michal Golas a Lukasz Wisniowski, který debutuje jako profesionál, dále pak  Fabio Sabatini, a Guillaume Van Keirsbulck.

"Bude to první závod sezony, a je to skvělý způsob, jak se připravit podmínky pro další závody. Navíc San Luis má každý rok velkou kvalitu," řekl sportovní ředitel Ettix - Quickstep Davide Bramati. "V loňském ročníku tady sice bylo velké horko, s teplotami kolem 40 stupňů, takže uvidíme, jak to bude s počasím letos a jak to ovlivní závod. Jedeme tam a uvidíme, jestli se nám podaří nějaká etapa s vítězným koncem," dodal Bramati.

Podle Bramatiho bude o celkovém vítězi rozhodovat čtvrtá a šestá etapa, které končí na vrcholcích hor. "Čtvrtá etapa má dlouhé úseky s sedmi procentím stoupáním, ale zatímco končí v 1720 metrech nad mořem, tak šestá etapa na Filo Sierras Comechingones končí ve více než 2 000 metrech. Vzhledem k tomu, že je začátek sezóny nebudou tato dlouhá stoupání pro peloton jednoduchá."

Na pořadu bude v páté etapě také časovka. 17,4 km se pojede v San Luis a nepůjde o technicky náročnou jízdu proti chronometru. "Myslím, že tady mají docela šanci Kwiatkowski s Wisniowskim," dodal Bramati.

Bramati řekl, že Etixx - Quick-Step půjde do tohoto závodu nejen podle zdravotního stavu jeho oveček, ale také podle vývoje pořadí a šancí na podium.
"Mark Cavendish může jezdit tři stupně sprintů, takže uvidíme, jak to s ním bude vypadat. On může určitě jeden etapový vavřín vybjovat. V závodu je takový borec jako Nairo Quintana, který zde obhajuje a všichni víme, jaký je to vrchař. My se budeme soustředit na náš tým a naše síly, víme, že máme kvalitní závodníky. Určitě chceme minimálně jednu etapu vyhrát. Tour de San Luis je určitě dobrý závod na start sezóny. Věřím, že se vrátíme s lepší kondicí i pocity z dobře odvedené práce v Argentině," řekl na závěr Bramati.

Sestava Etixx-QuickStep Tour de San Luis 2015:
Mark Cavendish, Michal Golas, Michal Kwiatkowski, Fabio Sabatini, Guillaume Van Keirsbiulck, Lukasz Wisniowski. Ředitel: Davide Bramati

HR

 

SESTAVY DALŠÍCH TÝMŮ NA TOUR DE SAN LUIS 2015

 

 

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com