Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Peklo severu startuje v neděli. Trefí to letos Štyby?

V neděli se jede 114. ročník francouzské klasiky Paříž – Roubaix. Očekávaná brutální řež na kostkách opět bude mít českého favorita. Zdeněk Štybar dojel loni druhý za Degenkolbem. Letos opět může pomýšlet na vysněný triumf. Dočká se? Závod vysílá přímým přenosem ČT SPORT.

08.04.2016 / 8:52

Loňské stupně vítězů na Paříž-Roubaix

Počasí by mělo cyklistům přát, ve Francii by mělo být v neděli slunečno, bez srážek jen mírný vítr. Zdeněk Štybar by určitě uvítal horší počasí, který by nahrálo jeho technickým cyklokrosařským dovednostem, ale i loni se jelo za pěkného počasí a Zdeněk dojel za Degenkolbem na velodromu v Roubaix druhý. Na cyklisty čeká na 257,5 km celkem 27 kostkových sektorů Sektory paveé.

"Loni jsem byl lepší na Pekle severu než na Flandrech, doufám, že to letos bude stejné. Nebude to určitě jednoduché. Každý ví, že je to jeden z nejtěžších závodů na světě a bude to obrovská bitva. Užil jsem si páteční poznávání trasy závod, doufám, že si to užiju i v neděli při závodě," řekl pro web Etixxu Zdeněk Štybar.

V týdnu po Flandrách se Zdeněk necítil úplně ve své kůži. Trénink nicméně nevynechal a pokračoval v režimu udržujícím formu. Na zlepšení kondice již mezi klasikami není prostor. Dnes se s týmem vydal na projížďku trati nedělního závodu. Jako u ostatních jednorázových závodů v Belgii, se i Roubaix jede na speciálních kolech a širších galuskách tlumících lépe nárazy.

"Necítil jsem se úplně zdravý, ale doufám, že to do neděle bude v pořádku. Dnes jsme se byli na trati podívat na pavé úseky. Pokaždé je dobré se dostat znovu do toho "kostkového" módu. Na neděli máme opět silný tým, tak doufám, že se nám podaří dotáhnout práci do konce. Sám doufám ve trochu štěstí a dobré nohy samozřejmě." řekl Zdeněk před 114. ročníkem závodu Paris-Roubaix.

Pojede se Peklo severu v prachu či v bahně?

 

Letos bude John Degenkolb kvůli nešťastnému incidentu v Calpe, při kterém po nehodě se zmatenou řidičkou málem přišel o prst, na Peklu severu chybět. Nepojede ani Greg Van Avermaet, který spadl minulou neděli na Flandrech. Největšími soupeři tak budou mistr světa a vítěz Flander Peter Sagan (s krajany Baškou a Kolářem), letos končící Fabian Cancellara, který vyhrál Roubaix v letech 2006, 2010 a 2013. Určitě by se rád loučil triumfem. Na startu je i Štybarův stájový kolega Tom Boonen, který Paříž-Roubaix vyhrál dokonce čtyřikrát. V dresu Astany bude o triumf bojovat Štybarův bývalý konkurent v cyklokrosu Lars Boom, loni čtvrtý. Lotto Soudal do poslední chvíle řeší start Thiejse Benoota, který se také potloukl na Flandrech, pokud nepojede, bude belgická stáj spoléhat na Jürgena Roelandste. Pokud by se udržel vepředu na velodromu, asi nebude mít ve spurtu konkurenci Alexander Kristoff z Kaťuši. Velké ambice má Ian Stannard ze Sky a dobrou formu prokázal třetím místem na Flandrech Sep VanMarcke z Lotto-NL Jumbo.

Srážka s vlakem TGV letos nehrozí, jede se dříve...

Zdeněk Štybar nebude jediným českým borcem na Pekle severu, pojede také Jan Bárta z Bora-18 Argon. Prokontinentnální belgický Wanty – Groupe Gobert bude spoléhat na rychlost Roye Janse, na Flandrech se výborně předvedl Dmitri Clayes, který dojel devátý.
Kdo další by mohl na Roubaix překvapit? Domácí borci Turgot AG2R, Ladagnous z FDJ či S. Chavannel a Petit z Direct Energie, vepředu bude určitě Nor Boasson Hagen z Dimension Data a Belgičan Jens Keukelerie z Orica GreenEdge. Otazník visí na tím, na koho pojede při zranění Van Avermeata BMC, zřejmě to bude J.P. Drucker nebo Daniel Oss či Manuel Quinzato.
Závod bude přenášet přímým přenosem ČT SPORT dojezd je očekáván  kolem 17 hodiny.

Souboj Zdeňka Štybara o triumf na Paříž - Roubaix 2015

 

SOUPISKY TÝMŮ NA PARIS-ROUBAIX

Zdroj fotografie: http://www.letour.fr/paris-roubaix/2016/