Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


O víkendu pokračuje na Slovácku Český pohár

V Kyjově a Hodoníně se koncem června uskuteční společné mistrovství České a Slovenské republiky na silnici, ale již o nastávajícím víkendu bude Kyjov centrem české cyklistiky a druhý díl Českého poháru poháru bude pro pořadatele generálkou na šampionát, navíc s mezinárodní účastí, ve startovní listině mají pořadatelé přihlášeni přes čtyři stovky cyklistů.

14.04.2016 / 19:52

Český pohár pokračuje 2. závodem

Program  začne již v sobotu v jedenáct hodin na Komenského třídě v Kyjově závodem pro příchozí. Děti s kolem v dobrém technickém stavu a cyklistickou přilbou si mohou vyzkoušet časovku jednotlivců. V případě, že se jim cyklistika zalíbí, mohou se vydat ve stopách kyjovského odchovance, několikanásobného mistra republiky, olympionika Jana Bárty.

Následovat bude Memoriál Jakuba Mrnky. Na startu městského kritéria  se postupně představí kategorie od mladších žáků a žákyň po muže a ženy. Hlavní závod mužů by měl odstartovat v 16:00. Divácky je tento závod velice zajímavý, jelikož se závodní na malém 1500 metrů dlouhém okruhu. Každé třetí kolo je bodovací a vítězem se stává závodník s nejvíce body.

Profil závodu

V neděli je na programu Český pohár mužů a mládeže Na kole regionem Kyjovské Slovácko, silniční závod s mezinárodní účastí. Závodit se bude na novém okruhu dlouhém 15 kilometrů. Start a cíl je u Sokolovny na ul. Komenského v Kyjově a závodníci se vydají směrem na Hýly, Moravany, Kostelec a Kyjov. Veřejnost se bude moci po závodním okruhu pohybovat pouze po směru závodu. Objízdné trasy budou vyznačeny. 

V 9:00 odstartují junioři svůj závod na 90 okruhů. Následovat budou další kategorie. Ve 14:00 odstartuje hlavní závod mužů na 165 kilometrů.

Zdroj fotografie: cp2016.ckdacomkyjov.cz