Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Pátou etapu Vuelty vyhrál opět Meersman z Etixxu po parádní práci Štybara

Etapa do Luga dávala na Vueltě opět šanci cyklistům s rychlým závěrem. Únik dne se Machadovi nepodařil, a tak se čekal hromadný spurt. Ten nakonec přišel a druhou etapu vybojoval Gianny Meersman z Etixx - Quick Step. Pozici mu opět skvěle připravil Zdeněk Štybar.

24.08.2016 / 18:06

Gianni Meersman vyhrál svoji druhou etapu na VueltěPátá etapa Vuelty z Viviera do Luga měla opět nahrávat spurtérům. Na 171 km dlouhé trase byly sice vrchařské prémie, ale pouze třetí kategorie. Cílové kilometry byly do mírného kopce. Do úniku se dostali Tiago Machado z Kaťuši a Julien Morice z Dimension Data. Měli i šestiminutový náskok, ale BMC, které drželo Atapumou červený dres, spolu s týmy aspirujícími na spurterský dojezd držely únik na přijatelném rozdílu. Navíc se na bufetu 73 km před cílem vydal Machado k sólo akci a Maurice brzy peloton dojel.

Machado a Maurice v úniku 5. etapy Vuelty

Machado měl 26 km do cíle náskok 1.36, což nedávalo jeho úniku moc šancí. Náskok portugalského cyklisty se směrem k cílové pásce sekundu po sekundě neustále snižoval. 13 km skončil 160 km dlouhý únik Machada. Nejbojovnější jezdec etapy byl jasný. Nyní zbývalo dořešit tajenku vítěze etapy. Závěr byl ještě hodně dramatický. 2,4 km před cílem nastoupili ve stoupání Clark z Cannondalu a Gilbert z BMC, mezitím šel na zem Kruijswijk a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Zbytek z pelotonu dojel dvojici uprchlíku a Zdeněk Štybar opět rozjel skvěle špurt pro Meersmana, který vyhrál už druhou etapu. V závěru navíc ještě byl jeden velký pád, který odnesl jezdec Tinkoffu Boaro. Červený dres udržel Darwin Atapuma z BMC.