Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Pátou etapu Vuelty vyhrál opět Meersman z Etixxu po parádní práci Štybara

Etapa do Luga dávala na Vueltě opět šanci cyklistům s rychlým závěrem. Únik dne se Machadovi nepodařil, a tak se čekal hromadný spurt. Ten nakonec přišel a druhou etapu vybojoval Gianny Meersman z Etixx - Quick Step. Pozici mu opět skvěle připravil Zdeněk Štybar.

24.08.2016 / 18:06

 

Gianni Meersman vyhrál svoji druhou etapu na VueltěPátá etapa Vuelty z Viviera do Luga měla opět nahrávat spurtérům. Na 171 km dlouhé trase byly sice vrchařské prémie, ale pouze třetí kategorie. Cílové kilometry byly do mírného kopce. Do úniku se dostali Tiago Machado z Kaťuši a Julien Morice z Dimension Data. Měli i šestiminutový náskok, ale BMC, které drželo Atapumou červený dres, spolu s týmy aspirujícími na spurterský dojezd držely únik na přijatelném rozdílu. Navíc se na bufetu 73 km před cílem vydal Machado k sólo akci a Maurice brzy peloton dojel.

Machado a Maurice v úniku 5. etapy Vuelty

 

Machado měl 26 km do cíle náskok 1.36, což nedávalo jeho úniku moc šancí. Náskok portugalského cyklisty se směrem k cílové pásce sekundu po sekundě neustále snižoval. 13 km skončil 160 km dlouhý únik Machada. Nejbojovnější jezdec etapy byl jasný. Nyní zbývalo dořešit tajenku vítěze etapy. Závěr byl ještě hodně dramatický. 2,4 km před cílem nastoupili ve stoupání Clark z Cannondalu a Gilbert z BMC, mezitím šel na zem Kruijswijk a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Zbytek z pelotonu dojel dvojici uprchlíku a Zdeněk Štybar opět rozjel skvěle špurt pro Meersmana, který vyhrál už druhou etapu. V závěru navíc ještě byl jeden velký pád, který odnesl jezdec Tinkoffu Boaro. Červený dres udržel Darwin Atapuma z BMC.

5. Etapa Vuelty

#JménoTým
1MEERSMAN GianniEtixx - Quick Step
2FELLINE FabioTrek-Segafredo
3RÉZA KévinFDJ
4SANCHEZ Luis LeonAstana Pro Team
5WAEYTENS ZicoTeam Giant - Alpecin
6VALVERDE AlejandroMovistar Team
7HARDY RomainCofidis, Solutions Crédits
8DRUCKER Jean-PierreLuxembourg
9VANBILSEN KennethCofidis, Solutions Crédits
10GONÇALVES JoséPortugal

Celková klasifikace Vuelty po 5. etapě

#JménoTým
1ATAPUMA John DarwinBMC Racing Team
2VALVERDE AlejandroMovistar Team
3FROOME ChristopherTeam Sky
4QUINTANA NairoMovistar Team
5CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
6SÁNCHEZ SamuelBMC Racing Team
7FERNÁNDEZ RubénMovistar Team
8KÖNIG LeopoldTeam Sky
9KENNAUGH PeterTeam Sky
10BRAMBILLA GianlucaEtixx - Quick Step

Zdroj fotografie: http://www.lavuelta.com/