Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Na Vueltě řádí Francouzi. Další etapu vyhrál Calmejane, celkově jde červeného Kolumbijec Atapuma

Ve čtvrté etapě rozhodl o jejím vítězi opět únik. Z původní jednadvacetičlenné skupiny, ve které byl i Zdeněk Štybar, se v závěru urval Francouz Lilian Calmejane a po sólo akci zvítězil. Celkově vede druhý v etapě Darwin Atapuma. Štybar dojel 16., v celkovém pořadí drží 8. místo Leopold König.

23.08.2016 / 18:35

Lilian Calmejane z Direct Energie vyhrál 4. etapu Vuelty

Čtvrtá etapa Vuelty vedla z Betanzos do San Andrés de Teixido a měřila 163,5 km. Byly na ní dvě vrchařské prémie 3. kategorie a cílový kopec 2. kategorie, který měřil 11,2 km. Od začátku etapy se ostře bojovalo o únik, ale Movistar dlouho nechtěl nikoho pustit. Povedlo se to až devatenáctičlenné skupince, kterou později ještě doplnili dva jezdci. V úniku byli třeba náš Zdeněk Štybar, Thomas de Gendt, Pierre Rolland, Nikias Arndt či kolumbijský vrchař Darwin Atapuma.

Nový lídr Vuelty

Movistar držel únik na přijatelné ztrátě, ale když měla skupina 40 km před cílem přes čtyři minuty, bylo jasné, že má šanci. V cílovém kopci atakoval Francouz Lilian Calmejan z Direct Energie, kterého nedostihla ani skupinka s Atapumou a Rollandem. Borci z BMC Atapumovi ale stačila druhá příčka na celkové vedení. Favority dovedl se ztrátou 2:06 Valverde, ztratili opět Kruijswijk z Lotto-NL Jumbo, s Lopézem z Astany a také do té doby červeným Fernándezem z Movistaru. Leopold König dorazil s Valverdem, a tak stále drží osmou příčku.