Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tým Klein Constantia si vyjel jako jediný český tým na MS v Kataru týmovou časovku

Český development tým Klein Constantia může startovat v říjnu na Mistrovství světa v silniční cyklistice v katarském Dohá. Celek sportovních ředitelů René Andrleho a Pavla Pardnose si díky letošním skvělým výsledkům vyjel účastnické místo v týmové časovce, kterou nejezdí reprezentační celky, ale stáje.

25.08.2016 / 9:46

Klein Constantia pojede na MS v Kataru týmovou časovku

V polovině října, od 9. - 16. se v katarském Dohá pojede MS v silniční cyklistice. Kromě individuální časovky a závodu jednotlivců, které pojedou reprezentační celky, bude na pořadu i týmová časovka světových stájí. Do ní si jako jediná česká stáj vybojovala účast Klein Constantia, farma belgického Etixx - Quick Step. Tým splnil nominační kritéria a má nárok na MS startovat. "Nominační dopis z UCI čekáme každým dnem," říká External communication and PR manažerka týmu Radka Maurová. Šanci závodit tak mají i tři čeští jezdci týmu Klein Constantia František Sirs, Michal Schlegel a Roman Lehký. Oporami časovky budou určitě loni třetí na MS v individuální časovce Němec Maximilian Schachmann a francouzský dvojnásobný mistr v časovce do 23 let Rémi Cavagna, od příští sezóny oba jezdci belgického Etixxu.

Plán týmové časovky v Kataru

Klein Constantia letos zaznamenal v týmové časovce několik úspěchů. Na nedávno proběhlém Czech Cycling Tour získal (v sestavě Schlegel, Sisr, Lehký, Kasperkiewicz, Cavagna, Garcia Cortina, Lecroq) třetí místo a porazil třeba italský World Tour tým Lampre Merida, a to ještě dva jezdci Cavagna a Garcia Cortina jeli na normálních kolech, protože jejich časovkářské speciály se zatoulaly na letišti. Na týmovém prologu Okolo Berlína byl KC druhý v sestavě Bokeloh, Schachmann, Kasperkiewicz, Schreurs, Cavagna, Garcia Cortina. Třetí místo vyjel tým Klein Constantia i na prestižním italském závodu Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, kde jel v sestavě Bico, Mas, Lehký, Schlegel, Schachmann. Na loňském MS v USA vyhrál týmovou časovku tým BMC Racing Team před Etixx - Quick Step a Movistar Teamem.

 

Zdroj fotografie: Jan Brychta / TTV sport group