Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tým Klein Constantia si vyjel jako jediný český tým na MS v Kataru týmovou časovku

Český development tým Klein Constantia může startovat v říjnu na Mistrovství světa v silniční cyklistice v katarském Dohá. Celek sportovních ředitelů René Andrleho a Pavla Pardnose si díky letošním skvělým výsledkům vyjel účastnické místo v týmové časovce, kterou nejezdí reprezentační celky, ale stáje.

25.08.2016 / 9:46

Klein Constantia pojede na MS v Kataru týmovou časovku

V polovině října, od 9. - 16. se v katarském Dohá pojede MS v silniční cyklistice. Kromě individuální časovky a závodu jednotlivců, které pojedou reprezentační celky, bude na pořadu i týmová časovka světových stájí. Do ní si jako jediná česká stáj vybojovala účast Klein Constantia, farma belgického Etixx - Quick Step. Tým splnil nominační kritéria a má nárok na MS startovat. "Nominační dopis z UCI čekáme každým dnem," říká External communication and PR manažerka týmu Radka Maurová. Šanci závodit tak mají i tři čeští jezdci týmu Klein Constantia František Sirs, Michal Schlegel a Roman Lehký. Oporami časovky budou určitě loni třetí na MS v individuální časovce Němec Maximilian Schachmann a francouzský dvojnásobný mistr v časovce do 23 let Rémi Cavagna, od příští sezóny oba jezdci belgického Etixxu.

Plán týmové časovky v Kataru

Klein Constantia letos zaznamenal v týmové časovce několik úspěchů. Na nedávno proběhlém Czech Cycling Tour získal (v sestavě Schlegel, Sisr, Lehký, Kasperkiewicz, Cavagna, Garcia Cortina, Lecroq) třetí místo a porazil třeba italský World Tour tým Lampre Merida, a to ještě dva jezdci Cavagna a Garcia Cortina jeli na normálních kolech, protože jejich časovkářské speciály se zatoulaly na letišti. Na týmovém prologu Okolo Berlína byl KC druhý v sestavě Bokeloh, Schachmann, Kasperkiewicz, Schreurs, Cavagna, Garcia Cortina. Třetí místo vyjel tým Klein Constantia i na prestižním italském závodu Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, kde jel v sestavě Bico, Mas, Lehký, Schlegel, Schachmann. Na loňském MS v USA vyhrál týmovou časovku tým BMC Racing Team před Etixx - Quick Step a Movistar Teamem.

 

Zdroj fotografie: Jan Brychta / TTV sport group