Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Paříž - Roubaix vyhrál Nizozemec Dylan van Baarle z Ineosu

Loni na trati Pekla severu pršelo a šlo o mimořádně náročný ročník. Letos bylo počasí k jezdcům přívětivější, a tak šlo zase o nejrychlejší ročník. Průměrem 45,9 km/h jel nejrychlejší borec závodu Dylan van Baarle. Druhý skončil Wout van Aert a třetí Stefan Küng. Náš Zdeněk Štybar byl 45.

17.04.2022 / 18:33

 

Závod udělal zajímavým velmi brzy Ineos Grenadiers. Se svým týmem už kolem 170 km před cílem rozdělil peloton zhruba na dvě poloviny a v té druhé byli minutu a půl zpět všichni favoriti, včetně Van der Poela, Van Aerta, Künga, Asgreena, M. Pedersena či van Avermaeta.

Velodrom Roubaix

Ale jakmile začaly dlážděné úseky, začal se závod měnit. Ineos po pádu první skupiny zůstel vepředu jen ve třech a ztratil skvělou pozici. Do zajímavého úniku pak šel Mohorič, De Vriendt, Pichon, C. Pedersen a byl tam s nimi i Ballerini z Quick-Stepu. Ten pak kvůli defektu vypadl, stejně jako Casper Pedersen.

 

Paris-Roubaix_2022

 

Závod se začal lámat na očekávaných sektorech jako bylo Mons en Pévele a v Arenberském lese. Na něm ztrácel po defektu Van Aert, ale dokázala se ještě dotáhnout. Selekci pak udělal Küng a oddělil rozhodujcí desetičlennou skupinu. Ta ale pořád ztrácela dost na Mohoriče, De Vriendta a Pichona.

 

Za touto trojicí se vydal v rozhodujícíém momentu as 28 km před cílem Dylan van Baarle, kterého jistil ještě Turner. Z úvodní trojky pak už vypadl unavený Pichon a smůlu měl Mohorič, kdy píchnul a van Baarle získal i na L´Arbru rozhodující náskok. Ten ještě zkusili sjet Van Aert s Küngem, ale už jen docvakli Mohoriče s Devrientem.

 

Dylan van Baarle

 

Dylan van Baarle tak slavil vítězství na velodromu v Roubaix. Druhý dospurtoval van Aert a třetí Küng. Zdeněk Štybar byl 45.

 Kompletní výsledky Paříž - Roubaix 2022

Askey FDJ Paris - Roubaix 2022...

Zdroj fotografie: https://www.paris-roubaix.fr/en/