Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Je tu Peklo severu...

V neděli se jede královna kostkových klasik, Paříž - Roubaix. Loni bylo nepříznivé počasí a závodníci si tak opravdu zažili peklo. Vyhrál Sonny Colbrelli, který bohužel kvůli potížím se srdcem obhajovat nebude. Na startu bude náš Zdeněk Štybar. Povede se mu být první na velodromu v Roubaix?

14.04.2022 / 11:15

 

Paris-Roubaix_2021

 

Jede se 119. ročník Paříž - Roubaix. Čeká se, zda počasí na severu Francie přinese zase bláto a déšť jako loni, kdy si to cyklisti opravdu "užili".

Loni to dlouho vypadalo na Gianni Moscona, ale pád a defekt ho připravily o vedení, a slávu si vysloužil Sonny Colbrelli. Ten bohužel kvůli potížím se srdeční arytmii starovat nebude, snad se na závodní kolo ještě vrátí.

 

Sonny Colbrelli vítěz 2021

 

Favority závodu bude třeba hledat jinde. Ale Roubaix je tak specifické, že to nebude jako v Belgii či na Strade Bianche. Určitě bude hrát velkou roli počasí. Zatím nepříliš dobrou sezónu bude chít určitě napravit Quick - Step Alpha Vinyl, která bude mít dvě karty. Kaspera Asgreena a našeho Zdeňka Štybara.

Tlak řídit přímo z řidítek!

Zdeněk Štybar

 

Pak je tu přeci jen jeden velký favorit a to Mathieu van der Poel. Nakonec jede i velký soupeř "Matese" Wout van Aert, který musel oželet Flandry i další závody kvůli covidu. Uvidíme, v jaké kondici se vrátí na francouzské kostky. Zatím jdou z týmu Jumbo Visma zprávy o tom, že by neměl jet na vítězství, ale jako podpora týmu. 

 

MVDP Roubiaix 2021

 

Pak jsou tu Stefan Küng z FDJ, Matej Mohorič a Dylan Teuns z Bahrainu, Nils Politt z Bory, bývalí vítězové Greg Van Avermaet (AG2R), John Degenkolb (DSM) a doufejme též Peter Sagan, který také řeší zdravotní potíže po přestupu do TotalEnergie.

 

A pozor na Ineos. V podledních závodech předvádí skvělé výkony. Takže sestava Ganna, Kwiatkowski, Turner, Rowe, Sheffield, Wurf, Van Baarle budí respekt, i když překvapivě nejede Pidcock, který zřejmě míří na ardenské závody příští týden. Nesmíme zapomenout na Madse Pedersena z Treku a Alexandera Kristoffa z Intermarché Wanty-Gobert.

 

Možní černí koně závodu? Christophe Laport z Jumbo Visma, Victor Campenaerts z Lotto Soudal, Michael Matthews z Bike Exchange, loni druhý Florian Vermeersch z Lotto Soudal, Stefan Bissegger z EF či Matteo Trentin z UAE. Otázka, zda se na startu objeví Tadej Pogačar, pak by i on se svým talentem patřil k favoritům, ale v nominaci UAE nakonec není.

Pavee sektory Paris - Roubaix

 

Zdroj fotografie: https://www.paris-roubaix.fr/fr/