Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo ovládne letošní GIRO? Z našich jede Jan Hirt

Boj o celkové vítězství a zisk růžového maglia rosa, dresy pro sprintera, vrchaře, mladíka a vavříny v jednotlivých etapách. Giro d´Italia a jeho 105. pokračování opět přinese lité boje a určitě i parádní podívanou pro cyklistické fanoušky. Z našich jede Jan Hirt.

29.04.2022 / 17:18

Podium_Giro 2021

 

Mezi borce na celkové pořadí, kteří doufají, že zvednou nad hlavu krásnou trofej Gira, patří určitě tým Ineos Grenadiers. Ten bude nosit závod číslo 01 po loňském vítězi Eganu Bernalovi, který se zotavuje po těžkém zranění po srážce s autobusem při tréninku v Kolumbii. Už ale trénuje. Lídrem by tak měl být Ekvádorec Carapaz. Podporou mu bude silný tým s Portem, Sivakovem, Castroviejem, B. Swiftem či mladíkem Tullettem.

 

Ineos Grenadiers pro Giro 2022

Team BikeExchange pojede na Simona Yatese, který předvedl dobrou formu na Paříž - Nice, ale odstoupil z Katalánska. Těsně před Girem jel třídenní závod Kolem Asturie. Prvníe tapu vyhrál. Trek-Segafredo má dvě varianty Giulia Cicconeho a Baukeho Mollemu.

 

Tým DSM bude mít Romaina Bardeta, který chce potvrdit dobrou formu z Tour of Alps, které vyhrál díky výborné podpoře mladého Thymena Arensmana.

 

GIRO2022 Favoriti

 

Quick Step půjde do boje s domácími Cattaneem, Bagiolim, šanci dostane i mladý Švýcar Schmid. Bahrain Victorious bude sázet na Basky Pella Bilbaa, Mikela Landu a Nizozemce Wouta Poelse.

 

Trofej Giro 2022

Mezi adepty na celkové pořadí jsou také Jay Hindley, Wilco Kelderman a Emmanuel Buchmann ( všichni Bora), Joao Almeda (UAE), Vincenzo Nibali a M.A. López z Astany, G. Martin z Cofidisu, Jumbo Visma posílá Toma Dumoulina, Tobiase Fosse a Sama Oomena. Movistar sází na Ivana Sosu a nestárnoucího Alejandra Valverdeho.

Pak jsou tu Hugh Carthy a Esteban Cháves z EF, Maďar Atilla Valter z FDJ, nebo Nor Hagen z Israel Premier Tech.

 

Spřinteři

Zajímavé budou i dojezdy rovinatých etap. Největší favority je možné hledat mezi Calebem Ewanem z Lotta, Markem Cavendishem z Quick-Stepu, Giacomo Nizzolem z IST, Arnaudem Démarem z FDJ, Bauhaus z Bahrainu, Gaviria z UAE, Dainese z DSM, Davidem Cimolai z Cofidisu nebo na loňské Vueltě zářícím Cortem Nielsenem z EF, který se umí prosadit i v těžší etapě i časovce.

Klasikáři a časovkáři

Z klasikářů se můžeme těšit na Mathieu Van der Poela z Alepcin-Fenix, Eritrejce Biniama Girmaye z Intermarchy Wanty-Gobert, pak jsou tu Valverde, Ulissi, Rota, Vendrame, Ballerini, Covi, Formolo nebo třeba Kämna.
Z časovkářů si budou brousit zuby na vítězství Slovinec Jan Tratnik z Bahrainu, Ital Sobrero z Bike-Exchange nebo silná čtyřka Affini, Van Emden, Foss a Dumoulin z Jumbo Visma. Je tu i talentovnaý Nizozemec Thymen Arensman z DSM či zkušený Alex Dowsett z Israel PT.

Mladík

O bílý dres se porvou Almeida, Foss, Ivan Sosa, Attila Valter, Mauro Schmid, Thymen Arensman, Vansevenant nebo Gall.

Z našich cyklistů startuje na Giru Jan Hirt za Intermarchy Wanty-Gobert. Na poslední chvíli bohužel vypadl z nominace QPS Josef Černý.

Zdroj fotografie: https://www.giroditalia.it/