Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Období klasik startuje, Omloop Het Nieuwsblad pojede i Wiggins

Team Sky posílá do Belgie dvě esa, na kostkách jubilejního 70. ročníku jednodenního závodu se v sobotu Zdeněk Štybar střetne s obhájcem Ianem Stannardem a celým zbytkem startovního pole. AKTUALIZOVÁNO

28.02.2015 / 7:17

Krásný souboj vyhrál loni Stannard před van Avermaetem 

Elitní britský cyklista se chystá na svou derniéru v dresu Sky, která je naplánována na dubnové Paris – Roubaix. V sestavě týmu Sky však bude figurovat i Ian Stannard, který v loňském ročníku v těžkých podmínkách Omloop Het Nieuwsblad ovládl před Belgičanem Gregem Van Avermaetem z BMC Racing Team. V barvách stáje BMC pojede další zkušený a úspěšný účastník tohoto podniku, taktéž domácí Phillipe Gilbert. Děvatadvacetiletý jezdec letos absolvoval Tour of Qatar i Tour of Oman a v Belgii se bude snažit navázat na vítězství z let 2006 a 2008.

Silnou domácí kohortu zastupuje mimojiné i dlouhán Sep Vanmarcke z týmu LottoNL-Jumbo, který tento závod vyhrál v roce 2012. Dobrou formu v úvodu roku ukázal i jeho krajan Tom Boonen z Etixx – Quick Step, jenž závodil v Kataru a v Ománu. České fanoušky bude zajímat účast jeho stájového kolegy Zdeňka Štybara, trojnásobného mistra světa a nováčka týmu Etixx-Quick Step, který je mimo jiné také velmi populární i v Belgii. Na belgických dlažebních kostkách se dařilo Štybarovi i minulý rok, když ovládl závod Binche – Chimay – Binche. "Omloop je závod, který mi celkem vyhovuje. Je to ideální klasika na rozjetí, jsou tam kostky, ale závěrečný úsek do Gentu už je po rovině. Kurrne jsem ještě nikdy nejel, ale je to spíš pro sprintery,“ řekl Zdeněk Štybar na svém webu. Soupiska letos velmi úspěšného týmu Etixx – Quick Step zahrnuje i jméno vítěze Tour of Qatar Nikiho Terpstru.
"Vždy nás je určených víc a reagujeme podle situace. Třeba teď na první závod Tom Boonen, Niki Terpstra, Matteo Trentin a já. Doufám, že se nám bude dařit hned od začátku. V klasikách máme nejvyšší ambice, v každém závodě chceme bojovat o vítězství a druhé místo je pro nás často zklamáním,“ prozradil Štyby.

Hodně sil má na začátku sezony také Heinrich Haussler z IAM Cycling, vítězstvím v poslední etapě Okolo Ománu na sebe upozornil také jeho týmový kolega a bývalý držitel rekordu v hodinovce Matthias Brändle. Z Katushy se v Kataru i Ománu prezentoval skvěle Nor Alexander Kristoff, ale v loňském ročníku na Omloop Het Nieuwsblad bral až 77. místo. Trať se oproti roku 2014 mírně změnila, opět však nabídne velmi zvlněný profil a finiš do kopce. Organizátoři délku závodu se startem a cílem v Gentu stanovili na rovných 200 kilometrů.

 

Potvrzená startovka Omloop Het Nieuwsblad 2015

SH

Zdroj fotografie: http://www.omloophetnieuwsblad.be/