Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nibaliho Astana je v problémech, UCI jí chce odebrat licenci WorldTour

Elitní kazašský tým v čele s loňským vítězem Tour de France Vincenzem Nibalim prošel auditem, po jehož posouzení požaduje UCI odebrání licence.

27.02.2015 / 10:41

Stáj Astana čelí hrozbě odebrání licence WorldTour
Jednou z podmínek udělení licence pro tým Astana bylo i provedení auditu Insitutem sportovních věd Univerzity v Lausanne (ISSUL). Kontrola podle prohlášení UCI odhalila mimo jiné velký rozdíl mezi organizací a strukturami, které v prosinci při získání licence prezentoval tým licenční komisi, a realitou.  

UCI předala případ

UCI se domnívá, že rozsáhlá zpráva od ISSUL obsahuje závažné podklady pro předání záležitosti licenční komisi s požadavkem odebrání licence.

Mezinárodní cyklistická unie přihlédla také k materiálům obdržených od italských antidopingových orgánů. Část složky týkající se dopingové kauzy vyšetřované v italské Padově vypovídá o tom, že důkazy o dopingu vedou také ke členům týmu Astana. Ti měli být ve spojení s nechvalně proslulým lékařem Michelem Ferrarim, který figuroval i v nejslavnější dopingové kauze Lance Armstronga.

V roce 2014 mělo v Astaně dopingový prohřešek pět cyklistů, tři z nich byli ještě junioři, což ukazovalo na systematický doping v týmu. Přes všechny tyto kaňky dostala Astana v prosinci licenci WorldTour. Nyní to však vypadá, že o místo mezi sedmnáctičlennou elitou přijde.

SH

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/AstanaTeam, https://www.facebook.com/officialUCI