Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ian Stannard ze Sky obhájil na Omloop Het Nieuwsblad. Štybar sedmý.

70. ročník tradiční belgické klasiky na kostkách v okolí Gentu je minulostí. Velký souboj mezi Ettixem, Sky a BMC stějně jako loni vyhrál Brit Ian Stannard z Teamu Sky. Zdeněk Štybar dojel semdý. AKTUALIZUJEME

28.02.2015 / 17:20

 Stannard dává Terprstru a na OHN obhajuje...

Závod začal únikem pětičlenné skupiny Gougeard, Brammeier, Laborie, Reihs, Van Melsen, Verhelst, do které se ještě dotáhli další tři cyklisti De Bie, Marycz,Timmer. Skupina měla náskok i přes šest minut, ale pak začali favoriti závodu tahat a na rozhodujících místech závodu už diktovaly tempo závodu podle předpokladů Ettix Quick Step, BMC Racing Team a Team Sky.
Závod udělal 28 km před cílem domácí favorit Tom Boonen, jeho ataku dokázal čelit jen Stannard, Terpstra a Vandenbergh. Takže Ettix měl převahu tří jezdců. Za touto skupinkou jeli pronásledovatelé, mezi kterými byl i Zdeněk Štybar. Spolu s ním jel loni druhý van Avermaet, VanMarcke, Gilbert, Démare a Rowe.

Ettix - Quick Step měl sice početní převahu, ale belgický tým nedokázal na Stannarda nic vymyslet. Závěr jeli právě Stannard s Teprpstrou a britský závoďák opět zvedl ruce jako první a obhájil loňský titul. Druhý byl Niki Tespstra, Tom Boonen dojel třetí o tři vteřiny později. Zdeněk Štybar obsadil sedmé místo se ztrátou 1:29.

"Pro mě osobně to moc dobrý den nebyl. Měl jsem defekt v momentě, kdy peloton hodně zrychlil po druhém průjezdu kostkového úseku Haaghoek. Někteří závodníci tempo nevydrželi, udělala se tam díra a já jel asi deset kilometrů za pelotonem. Než jsem se dostal zpátky, stálo mě to nějaké síly,“ popisoval Štyby pro svůj web.
Při závodě se Zdeněk moc dobře necítil. "Neměl jsem moc dobré pocity, chytaly mě křeče do žaludku. Takže když atakovali naši kluci, nebyl jsem tam, ale pak jsem dokázal odjet se Sepem (Vanmarcke) a Gregem (van Avermaet), kteří byli hodně silní. Nakonec jsem s nimi o 5. místo nespurtoval, protože by to nebylo fér, když jsem třicet kilometrů jen jal za nimi,“ přiznal sportovně Zdeněk.

 

 

#JménoTým
1STANNARD IanGreat Britain
2TERPSTRA NikiNetherlands
3BOONEN TomBelgium
4VANDENBERGH StijnBelgium
5VANMARCKE SepBelgium
6VAN AVERMAET GregBelgium
7ŠTYBAR ZdeněkEtixx - Quick Step
8GILBERT PhilippeBMC Racing Team
9ROWE LukeGreat Britain
10DéMARE ArnaudFrance

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.omloophetnieuwsblad.be/en