Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


O víkendu se jedou první belgické klasiky Omloop a Kuurne

Série World Tour započala závodem UAE Tour, o nadcházejícím víkendu se rozjíždějí také kostkové klasiky. Začínáme v sobotu v Belgii závodem Omloop Het Nieuwsblad a v neděli se jede spíše sprinterská klasika Kuurne-Brusel-Kuurne. Omloop jedou i naši Zdeněk Štybar a Josef Černý.

23.02.2022 / 7:05

 OHN 2022

 

Konečně jsou tady. Jarní klasiky, jednorázové závody na kostkách či do krátkých strmých kopců. Dlouhé závody, s náročným počasím, na trati paveé sektory a bergy, a pak cíl v Ninive. V roce 2019 se v první otvírací klasice UCI World Tour Omloop Het Nieuwsblad prosadil rodák ze Stříbra Zdeněk Štybar. V roce 2020 vyhrál Jasper Stuyven a loni Štybarův kolega z Quick-Stepu Davide Ballerini.

Na startu 77. ročníku OHN domácí favorit Wout van Aert, mistr světa v cyklokrosu Tom Pidcock. Jedou i bývalí vítězové závodu Stuyven, Gilbert, Štybar a vítěz loňských Flader Kasper Asgreen, který ale nedávno prodělal covid. Pak jsou tu vítěz Paris-Roubaix Colbrelli, domácí borci Van Avermaet, Wellens, vanMarcke. 204 km dlouhý závod pojede za Total Direct Energie prvně Peter Sagan. Počítat je třeba s Mohoričem, Degenkolbem či Trentinem. Kdo se bude radovat v Ninive?

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA OHN 2022

ZDENĚK ŠTYBAR PRO CYCLINGNEWS.COM

Sprinterská klasika Kuurne-Brusel-Kuurne navazuje na OHN v neděli

Po sobotním úvodu v Gentu a klasice Omloop Het Nieuwsblad se hned v neděli jede další závod Kurrne-Brusel-Kuurne. V něm často výhravají sprinteři, pro které je závod méně náročný než Omloop. Ale už dvakrát to zlomil Quick-Step, když předloni vyhrál Kasper Asgreen a 2019 Bob Jungels. V roce 2021 vyhrál ze spurtu třicetičlenné skupiny Mads Pedersen před Turgisem a Pidcockem.

 

K-B-K2021 vyhrál Mads Pedersen

Kde hledat favority na Kuurne-Brusel-Kuurne? Určitě v Quick-Stepu. Jede Jakobsen a má formu, takže lze i čekat, že belgický tým tentokrát nebude chtít závod trhat. Štyby by tak měl spíše být podporou pro holandského rychlíka v dresu vlčího gangu. Pokud dojde na spurt osekané skupiny a udrží se v ní třeba Merlier, Ewan, Nizzolo, Kristoff, Sagan, Trentin, Coquard, tak i mezi nimi můžeme hledat favority. Z klasikářů jsou na startu Colbrelli, Stuyven, Laporte, Senechal, van Avermaet, Lampaert, Turgis, Mohorič, Pidcock, vanMarcke, Benoot, O. Naesen, Vermersch nebo Van Asbroeck.

 

Gisteren werd alles rond KBK 2022 officieel gelanceerd. Voor wie nog geen nieuws of krant zag: dit is onze nieuwe affiche! 🤩
Wij zijn klaar om op 26 en 27 februari twee dagen te KNALLEN! Jullie ook? 👊 #getreadyfortheweekend #knallen #kbk2022 #kbk pic.twitter.com/Y72oJAKp0O

— KuurneBrusselKuurne (@KuurneBxlKuurne) January 19, 2022

Zdroj fotografie: https://www.omloophetnieuwsblad.be/nl/ohn/elite-mannen