Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


UAE Tour startuje World Tour

Tadej Pogačar a Adam Yates se opět utkají na UAE Tour. A Tom Dumoulin se vrací na UAE poprvé od roku 2019. Romain Bardet se k nim připojuje při svém debutu na UAE Tour. Dalšími adepty na vítězství v celkovém pořadí jsou João Almeida a Jai Hindley. 1. etapa začíná 20. února. Jede i vítěz Okolo Ománu, náš Jan Hirt. Za Gazprom jedou M. Vacek a M. Kukrle.

15.02.2022 / 19:35

Tadej Pogačar

 

Organizátoři závodu UAE Tour, představili borce, od kterých se očekává, že budou bojovatve 4. ročníku jediného závodu UCI WorldTour na Středním východě. Ten startuje už v neděli 20.2. Loňský vítěz UAE Tour a dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) se vrací do závodu i letos.

Slovinského jezdce na startovní čáře doplní jeho nový týmový kolega João Almeida, jehož nejlepší výsledky zahrnují 4. a 6. místo na Giro d'Italia. Almeida pojede svou druhou UAE Tour, když v loňském závodě skončil celkově třetí.

Kdo bude konkurovat UAE Teamu? Adam Yates z INEOS Grenadiers je na seznamu vyzyvatelů. Díky jeho účasti pokračuje rivalita mezi ním a Pogačarem. Ta začala v roce 2020, v roce, kdy britský jezdec porazil Pogačara v celkové klasifikaci UAE Tour o jednu minutu a jednu sekundu.

V následujícím roce došlo k opačnému výsledku, když právě Pogačar získal červený dres lídra díky 35sekundové výhodě nad druhým Adamem Yatesem. S vyrovnaným skóre  1-1 se bude jezdec INEOS Grenadiers snažit tento měsíc dosáhnout stavu 2-1 ve svůj prospěch. 4. ročník závodu znamená též návrat Toma Dumoulina (Jumbo-Visma), který jel UAE Tour naposledy v roce 2019.

 

TOP závodníci na UAE Tour 2022

Po přestávce od profesionální cyklistiky je rok 2022 velkým rokem pro nizozemského jezdce, který se chce v této sezóně ukázat na Grand Tour. Dumoulin bude nepochybně usilovat o to, aby navázal na celkově 6. místo, které získal na UAE Tour v roce 2019, a zahájí svou sezónu WorldTour dobrým výsledkem. Pogačara, Almeidu, A. Yatese a Dumoulina doplňují také Romain Bardet (Team DSM) a Jai ​​Hindley (BORA-Hansgrohe).

Francouz Romain Bardet bude na UAE Tour debutovat. Hindley byl měl navázat na své předchozí výsledky, kdy byl druhý na Giru v roce 2020 a druhý na Okolo Polska v roce 2019. Dále jsou tu Vlasov a Konrad v Boře, De la Cruz v Astaně, Bilbao s Mäderem v Bahrainu a tajně věříme, že se do boje o top ten zapojí i Honza HIrt.


 

UAE Tour 2022

UAE Tour 2022 bude svědkem velké bitvy o celkové vítězství, díky profilu závodu, který obsahuje dvě horské etapy a 9 km dlouhou, individuální časovku (Favoritem časovky budou Ganna, Bissegger, Bjerg, Dumoulin, De Bod). V sedmi etapách závodu jezdci urazí 1 058 km a 3 500 m převýšení. Veškeré nastoupané kilometry se soustředí na vrcholy etap číslo 4. a 7. na vrcholcích Jebel Jais a Jebel Hafeet. Čtyři sprinterské etapy jsou připraveny přilákat nejlepší světové spurtery. Podle předběžných nominací by měli jet Philipsen, S. Bennett, Cavendish, Viviani, Démare, Ackermann, Groeneweggen, Daniese, Kooij, Groves, Bol, Sarreau.

V sestavě Intermarchy Wanty Gobert je i vítěz Oman Tour z úterka, náš Jan Hirt. V sestavě Quick-Step Alpha Vinyl Teamu bohužel nakonec skrz Covid chybí Josef Černý. Za Gazprom startují M. Vacek a Kurkle.

 

Zdroj fotografie: www.theuaetour.com/gallery