Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje Milan-San Remo?

V sobotu se pojede 113. ročník La Primavery Milano - San Remo. A můžeme se těšit na souboj Pogačara s Van Aertem či Pidcockem. Ale tradice říká, že na Primaveře moc favorité nevítězí. Tak kdo je překvapí letos? A na poslední chvíli se přihlásil Mathieu van der Poel...

16.03.2022 / 6:15

Profil MSR 2022

Zase nás čeká téměř 300 kilometrů z Milána na pobřeží moře do San Rema. Jede se už 113. ročník. Na trase jsou klasické kopce. Zase by se mělo rozhodovat na Cipresse nebo Poggiu. Uvidíme, zda to budou chtít klasikáři a vrchaři roztrhat brzy, a zbavit se tak rychlých borců do závěru.

Loni všechny překvapil Jasper Stuyven z Treku, kterého po nástupu už nikdo nechytil a Caleb Ewan spurtoval před Van Aertem až druhý. Belgický vítěz z 2021 bohužel svoje vítězství neobhájí, vyřadila ho nemoc.

 

Stuyven vítězí v roce 2021

 

Letos přijíždí na Milano - San Remo další suverén prozatímní sezóny Tadej Pogačar. Vyhrál UAE Tour, Stade Bianche, s přehledem i Tirreno Adriatico, ale sám říká, že vyhrát La Primaveru bude o dost těžší úkol.

 

Tadej Pogačar na Tirrenu ujížděl všem...

 

Ale vynikající byl i na Paříž - Nice Wout van Aert, a pokud toho si Slovinec doveze do závěru, tak to bude mít hodně těžké. Navíc Woutovi bude chtít vrátit pomoc z Paříž - Nice Primož Roglič.

 

Wout van Aert

 

 

Kdo další bude bojovat o slavnou trofej? Jsou tu Philipsen, Mohorič, Asgreen, M. Pedersen, Aranburu, Nizzolo, Pidcock, Viviani, Matthews, Kragh-Andresen, Moscon, Coquard, Démare, Kristoff a jede i Peter Sagan. Na poslední chvíli se pak objevil v nominaci Alpecin-Fenix Mathieu Van der Poel. Po zranění zad nezávodil delší dobu, ale pokud má natrénováno, musí se s ním počítat...

Prozatímní startovka MSR2022

V týmu Quick-Step Alpha Vinyl Team nechybí v nominaci Zdeněk Štybar. V QPS nakonec kvůli nemoc schází Julian Alahilippe, tak se uvidí, na koho tým vedený na závodě sportovním ředitelem Davide Bramattim pojede. V sestavě jsou kromě Štybyho: Andrea Bagioli, Davide Ballerini, Mattia Cattaneo, Mikkel Honoré, Fabio Jakobsen a Florian Sénéchal.

 

SRM22_Poggio

 

MSR 2021

Zdroj fotografie: https://www.milanosanremo.it/