Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Elia Viviani vyhrál závod Cadela Evanse

Pátý ročník jednorázové klasiky v australském Geelongu vyhrál italský sprinter Elia Viviani před domácím Calebem Ewanem a Jihoafričanem Darylem Impeyem.

27.01.2019 / 6:57

Elia Viviani vyhrál Cadel Evans Road Race 2019

 

Po startu v Geelongu šli  brzy do úniku tři jezdci De Vreese z Astany a dva domácí jezdci Turnbull a Eliott. 95 km před cílem měli k dobru čtyři minuty, pak začal peloton pomalu ukráje z náskoku. 50 km před cílem odpadl Turnbull. To už byli závodníci na finálním okruhu a dvojici vepředu dojeli De Vreeseho stájový kolega Ballerini a Dlamini z Dimension Data. 18 km to zkusil sám Ballerini, měl 1:45 na hlavní pole.

Davide Ballerini únik nedotáhl

 

Devět kilometrů před cílem byl Ballerini dojet a čekal se finální atak na kilometrovém kopci Challambra. Provedl jej domácí Richie Porte, ale rozhodující náskok nezískal. Osekal však hlavní pole na 33 jezdců, kteří si to rozdali v závěru.

Podium2019

 

Dán Michael Morkov rozjel spurt pro Eliu Vivianiho, který porazil na pásce domácího Caleba Ewana i nedávného vítěze Tour Down Under Daryla Impeyho.

 

 

TOP10CERR

Zdroj fotografie: www.cadelevansgreatoceanroadrace.com.au