Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Elia Viviani vyhrál závod Cadela Evanse

Pátý ročník jednorázové klasiky v australském Geelongu vyhrál italský sprinter Elia Viviani před domácím Calebem Ewanem a Jihoafričanem Darylem Impeyem.

27.01.2019 / 6:57

Elia Viviani vyhrál Cadel Evans Road Race 2019

 

Po startu v Geelongu šli  brzy do úniku tři jezdci De Vreese z Astany a dva domácí jezdci Turnbull a Eliott. 95 km před cílem měli k dobru čtyři minuty, pak začal peloton pomalu ukráje z náskoku. 50 km před cílem odpadl Turnbull. To už byli závodníci na finálním okruhu a dvojici vepředu dojeli De Vreeseho stájový kolega Ballerini a Dlamini z Dimension Data. 18 km to zkusil sám Ballerini, měl 1:45 na hlavní pole.

Davide Ballerini únik nedotáhl

 

Devět kilometrů před cílem byl Ballerini dojet a čekal se finální atak na kilometrovém kopci Challambra. Provedl jej domácí Richie Porte, ale rozhodující náskok nezískal. Osekal však hlavní pole na 33 jezdců, kteří si to rozdali v závěru.

Podium2019

 

Dán Michael Morkov rozjel spurt pro Eliu Vivianiho, který porazil na pásce domácího Caleba Ewana i nedávného vítěze Tour Down Under Daryla Impeyho.

 

 

TOP10CERR

Zdroj fotografie: www.cadelevansgreatoceanroadrace.com.au