Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Leopold König chce Czech Cycling Tour vyhrát potřetí

Na Czech Cycling Tour 2015 dorazí řada hvězd cyklistiky. Leopold König chce jet za Sky nebo reprezentační tým, Ján Svorada domlouvá s Ettix-Quick Stepem účast hvězdy. Více v rozhovoru s Jaroslavem Vašíčkem.

24.02.2015 / 17:00

Start závodu Czech Cycling Tour 2014

Jak v současné době vypadá příprava na Czech Cycling Tour 2015?
Momentálně dolaďujeme přípravu tratí, protože jsme museli udělat menší změnu. Druhá etapa se nebude, jak tomu bylo zvykem v posledních dvou letech, dojíždět v Mohelnici, ale v Uničově. Okolo Mohelnice se rekonstruují silnice, to je důvod, proč měníme trasu. Přibude jeden zajímavý vrchol. Pojedeme až téměř k bráně hradu Bouzov, kde bude vrchařská prémie, pojedeme přes Javoříčko, rychlostní prémie bude v Litovli na náměstí na kostkách, pak se udělají dva okruhy okolo Uničova a cíl bude tam. Počet etap zůstává. V Uničově bude časovka a končit tam bude jedna etapa. Věřím, že tam bude krásný špurt a souboj Aloise Kaňkovského s Cavendishem (smích).

Když jste zmínil velká jména, tím, že jste nyní v sérii Europe Tour v kategorii 2.1, mohou se diváci opravdu těšit na velké cyklistické persony. Je tomu tak?
Ano, týmy budou kvalitnější. Vlajkovou lodí bude Ettix-Quick Step. Ján Svorada, ředitel závodu, jedná přímo s jejich sportovním ředitelem Aldagem a máme přislíbenou jednu jejich velkou hvězdu, o které se rozhodne na začátku června. Přijet by měl i Zdeněk Štybar.

V médiích proběhla i zpráva, že Leopold König se vám snaží pomoci s dojednáním startu Teamu Sky. Jak to tam vypadá?
Ano, Leo nám s tím pomáhá. V úterý nám přislíbil, pokud tady Sky nepojede, tak on rozhodně pojede za reprezentaci České republiky. Chtěl by Czech Cycling Tour vyhrát potřetí.

Na jaké další týmy se diváci mohou těšit?
Pojede tým Colombia, složený z výhradně z kolumbijských vrchařů, samých lehkých vah okolo 50 kilo. Přijet by měla německá Bora s Janem Bártou, polský CCT Sprandi Polkowice s Janem Hirtem a Josefem Černým a věříme, že dorazí i Davide Rebellin. Rozjednán máme skvělý italský tým Androni Giocattoli a Nippo Vini-Fantini s Damianem Cunegem. Dnes nám žádost poslalo asi 70 týmů z celého světa. Věříme, že přijede u loňský vítěz Mortensen z Cult Energy Pro Cyling, kde jezdí i Karel Hník. Z českých týmů by měl jet Whirpool Author s Lojzou Kaňkovským, Dukla Praha s novým sportovním ředitelem Milanem Kadlecem, AWT-Greenway, národní tým České republiky.

Na takové závodníky už by mohly přijít davy…
Věřím v to, i když musím říci, že Czech Cycling Tour je mnohem více populární v zahraniční, bohužel tomu naše média nevěnují takovou pozornost, jakou by si závod zasloužil. Jsme holt země hokeje a fotbalu, ale každým rokem popularita stoupá a lidí chodí. Po patnácti letech uvidíme v České televizi přímý přenos z etapového závodu. Bude to etapa z Olomouce do Dolan.

Závodu hodně pomáhá jméno Jána Svorady…
Je ředitelelem závodu, hlavně díky svému obrovskému jménu u nás i v zahraničí má na starosti startovní pole. Jeho bývalí soupeři jsou dnes sportovní ředitelé světových stájí.

V květnu bude ještě předkrm Závod Míru. Jak bude vypadat tento závod?
Ano, bude to takový předkrm na konci května. Je v nejvyšší kategorii závodníků do 23 let a je tam dvojnásobný počet bodů pro účast na MS. Loni to byl důvod, proč naši borci na MS do 23 let nemohli jet. Josef Černý, ostravský rodák z CCT Sprandi Polkowice, by chtěl závod vyhrát. Už deset dní před závodem bude na soustředění v Jeseníkách. Na mladé pušky se těším, budou to skvělé závody, které si v ničem nezadají s nejvyšší kategorií.

Organizujete ještě nějaké další závody?
Ano, v červnu závod kategorie UCI 2.2 Krajem vína O pohár hejtmana Jihomoravského kraje a v červenci bude Malé Czech Cycling Tour pro ženy a mládež.

 

Jaroslav Vašíček / Předseda organizačního výboru CZECH CYCLING TOUR

Stojí za ním desítky výborně zorganizovaných cyklistických závodů. Záruka kvalitní a profesionální organizace závodů s inovativním pohledem na cyklistiku.

 

Zdroj fotografie: www.profipeloton.cz a www.czechcyclingtour.cz