Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Sobotní závod Vuelta Ciclista a Murcia vyhrál Taaramae, Štybar v divokém finiši skončil třetí!

Španělský závod Vuelta Ciclista a Murcia ovládl s desetisekundovým náskokem Rein Taaramae, duhý dojel Bauke Mollema a třetí náš Zdeněk Štybar.

15.02.2015 / 9:27

Vuelta Murcia 2015

V sobotu se jel další závod z Europa Tour ve Španělsku. Vuelta Ciclista a Murcia (Mazarrón - Alto Fortaleza del Sol) vyhrál Estonec Rein Taaramae z Astany. 10s za ním dojela skupinka pronásledovatelů, která měla co dělat aby se vyhnula stojícímu doprovodnému vozu asi 10m před cílovou čárou (viz. video na konci článku).


Nejlépe si v tomto divokém finiši vedl Holanďan Bauke Mollema z Treku který porazil našeho Zdeňka Štybara jezdícího za stáj Etixx. "Jsem moc spokojený, že jsem v prvním závodě dojel na pódiu. I když, mohlo to být i o stupínek lepší, nebýt zaparkovaného auta v cíli. Nechtěl jsem riskovat, proto jsem vybral jistější stranu, kde bylo více místa," řekl Zdeněk Štybar na svém webu o pro pořadatele ostudném finiši závodu.


Tento závod měl hojnou českou účast. Zúčastnil se jej i Jan Bárta (84) z Bory a Jan Hirt (66) z polského CCC.

Výsledky závodu Vuelta Ciclista a Murcia 2015