Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nedělní klasiku Kuurne-Brusel-Kurne vyhrál Cavendish

Co Ettixu nevyšlo v sobotu v Gentu, podařilo se v neděli v Kuurne. Brit Mark Cavendish vyhrál cílový spurt a radoval se z dalšího vítězství. Aktualizujeme

01.03.2015 / 17:16

Mark Cavendish poráží Kristoffa s Vivianim

 

Nedělní klasiku na 193 kilometrů z Kuurne přes Brusel zpět do Kuurne vyhrál rodák z ostrova Man, britský sprinter Mark Cavendish z Ettix - Quick Step před norským spurterem Alexandrem Kristoffem z Katushy a italským rychlíkem z Teamu Sky Eliou Vivivanim.
Ještě pár kilometrů před cílem to přitom vypadalo, že si pro vavřín jede Belgičan Phillipe Gilbert z BMC, 3,5 km před cílem měl náskok osmi vteřin, ale Ettix, Sky a Katusha náskok stáhla a rozhodovalo se ve špurtu balíku a tam je Cavendish pánem. Opět potvrdil svoji dominanci. Zdeněk Štybar se radoval z výhry stájového kolegy na 35. místě.

"Během závodu foukal hodně silný vítr. První půlku do zad, druhou jsme jeli proti větru. Poté, co jsme přejeli Oude Kwaremont 70 kilometrů před cílem, jsme se na čele udělali skupinu asi dvaceti lidí, kde jsme byli v pěti i s Cavem,“ prozradil Zdeněk na svém webu.
„Nikdo s námi ale nechtěl spolupracovat, a tak nás peloton dojel. Proto jsme se soustředili na závěrečný spurt a dobře jsme to Cavovi rozjeli. On to finále zvládl famózně a je skvělé, že jsme víkend zakončili vítězstvím,“ dodal Štyby.

Výsledky klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne

1. M. Cavendish ANG Ettix - Quick Step 4:28:56
2. A. Kristoff NOR Katusha Team +0
3. E. Viviani ITA Team Sky +0

 

Kompletní výsledky Kuurne-Brusel-Kuurne 2015

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com