Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nairo Quintana si vzal červený dres zpět

V 10. etapě Vuelty se opět měnil celkový lídr. Na cyklisty čekala dvě náročná stoupání. V tom druhém prokázal svoje vrchařské dovednosti kolumbijský cyklista Nairo Quintana z Movistaru, který vyhrál etapu a stal se po jednom dni opět celkovým lídrem Vuelty. Leopold König drží šestou příčku.

29.08.2016 / 18:42

Quintana si jede pro etapový triumf

Nairo Quintana zvítězil na legendárním kopci Lagos de Covadonga s náskokem 24 sekund před Nizozemcem Robertem Gesinkem z Lotto-NL Jumbo a 25 sekund před vítězem Tour de France Christopherem Froomem. Britský cyklista v začátku stoupání na ostatní favority ztrácel a několik kilometrů před cílem se zdálo, že má nepřekonatelnou krizi, pravidelným tempem se však dokázal vrátit mezi nejlepší.

Quintana sebral červený dres De la Cruzovi z Etixxu a má nyní v čele náskok 57 sekund před svým španělským kolegou z Movisataru Alejandrem Valverdem, který dnes dojel pátý. Chris Froome, lídr Königova týmu Sky, ztrácí na třetí pozici o sekundu víc. Leopold König si jel vlastní tempo a do cíle po 188,7 km dorazil ve skupině s odstupem 1:31 minuty za Quintanou. Na průběžné šesté příčce český vrchař ztrácí 2:57 minuty. O tři sekundy se před něj dostal Španěl Alberto Contador, jenž se dokázal ve stoupání dlouho držet s Quintanou, ale v závěru odpadl a dojel osmý. Měnili se i další dresy. Zelený pro nejlepšího sprintera má Alejandro Valverde a puntíkatý pro nejlepšího vrchaře pak Omar Fraile z Dimension Data.

 

10. Etapa Vuelty

#JménoTým
1QUINTANA NairoMovistar Team
2GESINK RobertTeam LottoNL-Jumbo
3FROOME ChristopherTeam Sky
4FRAILE OmarSpain
5VALVERDE AlejandroMovistar Team
6SCARPONI MicheleAstana Pro Team
7CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
8CONTADOR AlbertoTinkoff
9YATES SimonOrica GreenEDGE
10FELLINE FabioTrek-Segafredo

Celková klasifikace Vuelty po 10. etapě

#JménoTým
1QUINTANA NairoMovistar Team
2VALVERDE AlejandroMovistar Team
3FROOME ChristopherTeam Sky
4CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
5CONTADOR AlbertoTinkoff
6KÖNIG LeopoldTeam Sky
7DE LA CRUZ DavidSpain
8YATES SimonOrica GreenEDGE
9SCARPONI MicheleAstana Pro Team
10SÁNCHEZ SamuelBMC Racing Team

Zdroj fotografie: http://www.lavuelta.com/