Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Nairo Quintana si vzal červený dres zpět

V 10. etapě Vuelty se opět měnil celkový lídr. Na cyklisty čekala dvě náročná stoupání. V tom druhém prokázal svoje vrchařské dovednosti kolumbijský cyklista Nairo Quintana z Movistaru, který vyhrál etapu a stal se po jednom dni opět celkovým lídrem Vuelty. Leopold König drží šestou příčku.

29.08.2016 / 18:42

Quintana si jede pro etapový triumf

Nairo Quintana zvítězil na legendárním kopci Lagos de Covadonga s náskokem 24 sekund před Nizozemcem Robertem Gesinkem z Lotto-NL Jumbo a 25 sekund před vítězem Tour de France Christopherem Froomem. Britský cyklista v začátku stoupání na ostatní favority ztrácel a několik kilometrů před cílem se zdálo, že má nepřekonatelnou krizi, pravidelným tempem se však dokázal vrátit mezi nejlepší.

Quintana sebral červený dres De la Cruzovi z Etixxu a má nyní v čele náskok 57 sekund před svým španělským kolegou z Movisataru Alejandrem Valverdem, který dnes dojel pátý. Chris Froome, lídr Königova týmu Sky, ztrácí na třetí pozici o sekundu víc. Leopold König si jel vlastní tempo a do cíle po 188,7 km dorazil ve skupině s odstupem 1:31 minuty za Quintanou. Na průběžné šesté příčce český vrchař ztrácí 2:57 minuty. O tři sekundy se před něj dostal Španěl Alberto Contador, jenž se dokázal ve stoupání dlouho držet s Quintanou, ale v závěru odpadl a dojel osmý. Měnili se i další dresy. Zelený pro nejlepšího sprintera má Alejandro Valverde a puntíkatý pro nejlepšího vrchaře pak Omar Fraile z Dimension Data.