Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Leopold König dostal pod sebe Contadora s Valverdem a už je pátý

Královskou etapu Vuelty s brutálními stoupáními a tím HC kategorie v cíli vyhrál nizozemský cyklista Robert Gesink. V celkovém pořadí se posunuli Simon Yates a Leopold König, který už je pátý. Hodně ztratil Valverde, za Königa se posunul i Contador.

03.09.2016 / 19:21

Robert Gesink vyhrál 14. etapu Vuelty

Na prvních dvou pozicích se po 196 km etapy z Urdatx-Dantxarinea do Aubisque  nic nezměnilo a Quintana vede před Froomem stále o 54 sekund. I když se Quintana několika ataky pokoušel Frooma dostat, tak se mu to nepovedlo. Pořadí za nimi se hodně přesypalo. Na třetí příčku se posunul Kolumbijec Esteban Chaves Orica BikeExchange, jenž dnes dojel o dvě sekundy před Königem a ztrácí 2:01 minuty. Čtvrtý je nově jeho britský kolega z týmu Orica BikeExchange Simon Yates, který byl v etapě pátý a polepšil si celkově o tři místa. Aktuálně se tak vyrovnal dvojčeti Adamovi, jenž byl čtvrtý na letošní Tour de France.

Leopold König je celkově pátý s odstupem 2:38 minuty a náskokem 50 sekund na šestého Alberta Contadora. Slavného Španěla dnes porazil český vrchař o 51 sekund a předstihl ho v průběžném pořadí. Největším poraženým dne byl další španělský cyklista Alejandro Valverde, jenž se v závěrečném stoupání neudržel s nejlepšími a z průběžné třetí pozice klesl až na devatenáctou.