Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


De la Cruz vyhrál třetí etapu pro Etixx a celkově vede Vueltu

Týmu Etixx - Quick Step se letos na Vueltě daří více než dobře. Ke dvěma vítězstvím Meersmana přidal v 9. etapě David de la Cruz třetí a navíc se dostal do celkového vedení. Leopold König klesl na šesté místo.

28.08.2016 / 17:32

Nový lídr Vuelty David de la Cruz

Devátá etapa Vuelta a Espana vedla z městečka Cistierna do Ovieda a měřila 164,5 km. Kopcovitý závěr nahrával opět jezdcům specializujícím se na klasikářské dojezdy, očekával se opět velmi silný únik. Ten přišel a byli v něm velmi silní jezdci. Hlavně velký únikář Thomas de Gendt z Lotto Soudal, dva borci z IAM Cycling Drys Devenyns a Matthias Frank, Moreno Moser z Cannondalu, Luis Leon Sanchez z Astany, Jan Bakelants z AG2R, Bartosz Huzarski z Bory, Dylan Teuns z BMC, Pello Bilbao Caja Rujal a David de la Cruz z Ettixu, který na tom byl nejlépe v celkovém pořadí. Byl na 15. místě se ztrátou 2:46 na vedoucího Quintanu.

Devenyns hodně pomohl De la Cruzovi k čeveném dresu

Patnáct kilometrů před cílem to vypadalo dobře pro Bakelantse s Devenynsem, ale Teuns přitáhl skupinku před závěrečným stoupáním zpět. Peloton šlapal s Movistarem v čele přes čtyři minuty pozadu a velká šance na červený dres se začala otevírat pro Davida de la Cruze z Etixxu. Virtuálně byl přes dvě minuty v červeném a za pomoci budoucího kolegy Dryse Devenynse (od 2017 má podepsáno v Etixxu) se pustil do úniku, který zakončil vítězstvím v etapě, za kterou dostal ještě 10 sekund jako bonifikaci. V cíli z toho byl náskok 12 sekund na hlavní skupinu z Quintanou, kterou dovedl De la Cruzův kolega Gianluca Brambilla. Vuelta tak má nového lídra. Davida de la Cruz z Etixx - Quick Step. Leopold König z Team Sky dojel v etapě na 20. místě se skupinou favoritů, De la Cruzův posun ho posunul o příčku na 6. místo v celkovém pořadí Vuelty.

Dva dresy patří Etixxu...

9. Etapa Vuelty

#JménoTým
1DE LA CRUZ DavidSpain
2DEVENYNS DriesIAM Cycling
3MOSER MorenoCannondale Pro Cycling Team
4SANCHEZ Luis LeonAstana Pro Team
5FRANK MathiasIAM Cycling
6GENIEZ AlexandreFDJ
7HUZARSKI BartoszBora-Argon 18
8DE GENDT ThomasLotto Soudal
9BILBAO PelloCaja Rural - Seguros RGA
10TEUNS DylanBMC Racing Team

Celková klasifikace Vuelty po 9. etapě

#JménoTým
1DE LA CRUZ DavidSpain
2QUINTANA NairoMovistar Team
3VALVERDE AlejandroMovistar Team
4FROOME ChristopherTeam Sky
5CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
6KÖNIG LeopoldTeam Sky
7CONTADOR AlbertoTinkoff
8ATAPUMA John DarwinBMC Racing Team
9BRAMBILLA GianlucaEtixx - Quick Step
10SÁNCHEZ SamuelBMC Racing Team

 

Zdroj fotografie: http://www.lavuelta.com/