Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Na ZMN v Jevíčku opět zamíří špička mezi kadety

Již po čtyřicáté třetí se v Jevíčku sejde mezinárodní konkurence kadetů, pro které je Závod míru nejmladších jedním z největších etapových závodů v Evropě. Závod, na jehož organizaci se podílí TJ CK Jevíčko, Město Jevíčko a TJ Favorit Brno se pojede od 3. do 5. května a bude mít pět etap.

26.03.2019 / 7:22

Přípravy jsou v plném proudu a startovní listina se postupně plní zahraničními týmy: „Pomalu se začínají přihlašovat i tuzemské týmy, zahraničních závodníků už ale máme nahlášených přes sto. Ve startovní listině už figurují týmy z Dánska, Slovinska, Itálie, Belgie, Holandka, Německa a mnoho dalších. Celkem uvidíme cyklisty ze třinácti zemí," říká ředitel závodu Antonín Dostál.

 

ZMN 2018

 

Úspěch v Jevíčku je mezi mladými závodníky velmi ceněný a zároveň jim dává naději pro slibnou budoucnost. V minulosti ZMN celkově vyhrál například Peter Sagan, nebo nedávno velký talent české cyklistiky Karel Vacek. Pro kadety je to tak jeden z vrcholů sezóny. Poctivou přípravu ale musí absolvovat nejen oni, ale také organizátoři, kteří s ní na jaře finišují.

Ubytování a stravování už je pro zahraniční týmy, konvoj a ostatní organizátory, zajištěn. Kvůli kapacitám jsme zahájili přihlašování a komunikaci se zahraničními celky už v říjnu. Podařilo se nám také obnovit smlouvy se sponzory, ať už to jsou soukromé podniky nebo kraje a města, takže po finanční stránce je závod také, dá se říct, zajištěný. Všem za to patří velké poděkování. Vyřízená jsou i povolení ve všech krajích, vzhledem k tomu, že závod vede hned třemi a to Pardubickým, Jihomoravským a Olomouckým. Momentálně se soustředíme na zajištění silnic. Máme už domluvenou spolupráci s policií a motorkáři, kteří se organizačně podílejí třeba i na Czech Cycling Tour. Domluvená je již i sanita, podílí se i svaz, takže se dá říct, že vše šlape, jak má,“ chválí si proces organizace ředitel závodu a zároveň upozorňuje: „Uzávěrka přihlášek pro zahraniční týmy je 10. 4. 2019 a pro domácí 15. 4. 2019. Je důležité, aby byly tyto termíny dodrženy, abychom zajistili vše potřebné.“

V letošním roce navíc budou moct fanoušci sledovat své favority také u online přenosu. O ten se postará TECHNISERV IT ve spolupráci s Roadcycling.cz, na jehož webu bude možné závod sledovat. 

V závodě budou tři pohyblivé kamery a pak samozřejmě statická v prostorách startu a cíle. Boje kadetů na našich náročných tratích tak budou moct sledovat fanoušci v podstatě odkudkoliv,“ dodává Antonín Dostál.

GALERIE VÍTĚZŮ

Zdroj fotografie: www.tjcykloklubjevicko.cz