Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje Paříž-Nice?

V neděli se pojede první etapa závodu za slucnem, Paříž-Nice. Na startu osmidenního etapáku bude několik borců s ambicemi pro letošní grand tour. Namátkou Bardet, Jungels, S.Yates,N.Quintana, Bernal, López, Urán nebo I. Izagirre.

07.03.2019 / 6:43

Paris-Nice 2018 - těžký ročník etapami i počasím...

 

Letošní Paříž-Nice nabídne v úvodu tři spíše rovinaté etapy, ale minimálně v jedné z nich to budou mít v závěru spurtéři složitejší. Ve čtvrté etapě už se budou hlásit vrchaři, v páté je na řadě 25 km dlouhá časovka. Následují tři těžké hornaté etapy. V sedmé budou stoupat cyklisti v závěru na Col de Turini, téměř 15 km dlouhý kopec s průměrem 7,3%.

 

Col de Turini

 

 

Kdo bude bojovat o vavříny? Mezi sprintery je tu velká konkurence. Přijedou Groeneweggen, Démare, Kristoff, Degenkolb, Ewan, Greipel, Matthews, Colbrelli, S. Bennett, Laporte, Trentin či Bonifazio. Ve dvou etapách dostanou zřejmě šanci i klasikáři. Jsou tu O. Naesen, Terprstra, Gallopin, Gilbert, Valgren a Drucker.

V roce 2018 vyhrál Paříž-Nice Marc Soler z Movistaru

 

V časovce na 25 km se o vítězství zřejmě porvou Kwiatkowski, Matthews, Jungels, I. Izagirre, van Garderen a možná Bernal. A pak je tu celkové pořadí. Kromě Matthewse budou o triumf bojovat zmínění časovkáři a k nim připočtěme Simona Yatese, Lópeze, Bardeta, Naira Quintanu, Urána, George Bennetta, obhájce Solera, Carapaze, Pozzoviva, Keldermana, Konrada, Teunse či Zakharina. Určitě to bude drama až do konce, jako loni, kdy to urval v závěrečné etapě Marc Soler.

 

 

 

Zdroj fotografie: www.paris-nice.fr