Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Mladý Slovinec Pogačar dominoval na Valencii

Závod Okolo Valencie suverénně opanoval jedenadvacetiletý Slovinec Tadej Pogačar z UAE, který ve dvou etapách s přehledem zvítězil a hodil rukavici dalším konkurentům na letošních grand tour. Ve spurtech zase kraloval Dylan Groeneweggen z Jumbo Visma, když napotřetí jej zdolal krajan Fabio Jakobsen z DQS.

09.02.2020 / 15:45

1500x500

 

Závod Okolo Valencie měl pět etap, tři spurterské, jednu klasikářskou a jednu vrchařskou. Úvod obstarala sprinterská etapa a souboj Dylana Groeneweggena s Fabiem Jakobsenem. I když měl borec z DQS podporu lepšího vláčku, Groeneweggen dokázal na pásce Jakobsena ještě předstihnout.

 

Dylan Groeneweggen

 

Druhá etapa končila dvoukilometrovou stojkou v Cullera a čekalo se, zda Alejandro Valverde potvrdí roli papírového favorita. Domácí borec Movistaru se v závěru musel sklonit před Tadejem Pogačarem, který ho v závěru předstihl. Věkový rozdíl mezi borci? Osmnáct let....Třetí dojel Dylan Teuns z Bahrain Merida.

 

Pogačar porazil Valverdeho

 

Třetí etapa byla opět šancí pro spurtery a došlo k repríze duelu z první etapy. Jakobsen tentokrát zkoušel přespurtovat Groeneweggena ze zadní pozice, ale ani tentokrát mu to nevyšlo. Třetí spurtoval překvapivě Matej Mohorič z Bahrainu.

 

Vítězství Groeneweggena ve 3. etapě

 

 

Královská čtvrtá etapa měla rozhodnout celkové pořadí. Závěrečné pětikilometrové stoupání na Sierra Bernia bylo dost náročné, aby rozhodlo celkové pořadí před poslední, spurterskou etapou. Dva kilometry před cílem nasadil k sebevědomému ataku jedenadvacetiletý Tadej Pogačar z UAE a nikdo jej nedokázal dojet. Druhý skončil Wout Poels z Bahrainu a třetí Tao Hart z Ineosu. Celkově byl ve vedení Pogačar před Haigem z MTS a Hartem.

 

 

 

Poslední spurterskou etapu Okolo Valencie, s cílem ve Valencii vyhrál nakonec přece jen Fabio Jakobsen, který dokázal napotřetí zdola ve spurtu Dylana Groeneweggena. Třetí byl v páté etapě John Degenkolb.

 

Celkovým vítězem Okolo Valencie se stal Slovinec Tadej Pogačar, druhý skončil Jack Haig z MTS a třetí Tao Hart z Ineosu. "Je to pro mě skvělý začátek sezóny po tvrdé práci v zimě. Nyní mě čeká trénink v nadmořské výšce, pak UAE Tour, Baskicko, Ardeny a před Tour de France už Dauphiné," řekl po závodě pro Eurosport Tadej Pogačar.

 

TOP10_GC Valencie

 

Tadej Pogačar

 

Zdroj fotografie: www.demarragevalencia.com