Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Martina Sáblíková vybojovala OH v Rio de Janeiru

Martina Sáblíková na světovém šampionátu v americkém Richmondu skončila v časovce na 30 kilometrů 12., ale v redukovaném pořadí dokonce osmá a to znamená, že se vešla do desítky postupujících do Ria.

23.09.2015 / 6:54

Martina Sáblíková s René Andrlem

 

To po čem tolik toužila, vybojovat si účastnické místo na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru v přištím roce, se podařilo trojnásobné olympijské zlaté rychlobruslařce Martině Sáblíkové. Na světovém šampionátu v americkém Richmondu skončila v časovce na 30 kilometrů 12., ale v redukovaném pořadí dokonce osmá a to znamená, že se vešla do desítky postupujících do Ria.

"Bylo to hodně těžké, strašně foukalo a na mostě se to hodně míchalo. Jsem  hrozně ráda, že to vyšlo, ale byly to nervy. Cítila jsem se dobře, nálada i celý tým je bezvadný a já tak zůstala v klidu. Moc musím poděkovat hlavně trenéru Petru Novákovi a René Andrlemu, kteří mi moc pomohli," byla první slova Martiny v cíli. "I když odstup od nejlepších je stejný jako před rokem, tak si tohoto umístění cením ještě více. Na trati bylo hodně zatáček a to mi nesedí, o to má postup pro mě větší význam," dodala Sáblíková.

Po Turínu 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014 tak může nyní Sáblíková vzhlížet  k Riu 2016. Dvanáct let nebyla žádná česká silniční cyklistka na olympijských hrách, naposledy v Aténách 2004 obsadila Lada Kozlíková v časovce skvělé páté místo. Nyní ji má šanci napodobit Sáblíková. "No a nyní začnu zimní přípravu, ale trénink trochu předěláme, budu jezdit ještě více na kole. Uvidíme, jak se bude dařit na ledě, ale když to třeba nebude vypadat na obhajobu prvenství ve Světovém poháru, tak mohu rychlobruslařské ovály opustit dříve," naznačila Sáblíková, že rychlé nože pro ni nemusí být nyní již tak jednoznačnou prioritou.

Světovou šampionkou se stala Novozélanďanka Linda Villumsenová, ale souboj to byl neuvěřitelně vyrovnaný. Stříbro získala po strhujícím závěru Anne van den Breggenové z Nizozemska, která ztratila jen dvě vteřiny a bronz obhájkyně titulu Lisa Brennauerová z Německa s odstupem pouhých pěti vteřin. Villumsenová skončila čtvrtá na olympiádě v Londýně, v Richmondu získala  historicky první zlato pro Nový Zéland z kategorií dospělých.

Kompletní výsledky ženské časovky

 

V juniorech byl Jakub Otruba devětadvacátý

Závod juniorů opanoval německý jezdec Leo Appelt, který vyhrál před Američany Adrienem Costou a Brandonem McNultym. Jediný Čech na startu Jakub Otruba z Mapei Merida Kaňkovský skončil devětadvacátý.

Junioři (30 km):

1. Appelt (Něm.) 37:45, 2. Costa +17, 3. McNulty (oba USA) +1:00, 4. Girdlestone (JAR) +1:07, 4. Mader (Švýc.) +1:11, 6. Philipsen (něm.) +1:22,...29. Otruba (ČR) +3:05.

 

HR

Zdroj fotografie: www.ceskysvazcyklistiky http://www.awt-greenway.cz/