Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Finále Force Cupu vyhrál Sparťan Fiala. Celkově ovládl Český pohár Jiří Polnický a jeho Whirpool-Author

Hodně nečekaného vítěze má závěrečný závod silničního Českého poháru Force Cupu. V Rokycanech se z vítězství radoval po 167 kilometrech při 44. ročníku podniku Trofej Rokycan teprve dvacetiletý Petr Fiala ze Sparty Praha. Celkově vyhrál ČP Jiří Polnický z Whirpool-Author

20.09.2015 / 9:08

Sparťan Fiala vyhrál finále Force Cupu v Rokycanech

O svém triumfu rozhodl v závěrečném spurtu nejlepší trojice, když za sebe odsunul ostřílené soupeře Tomáše Koudelu (SKC Tufo Prostějov) a Tomáše Bucháčka z týmu Whirlpool Author, který si tím pojistil celkové druhé místo v seriálu.

Celkovým vítězem osmidílného seriálu se stal naprosto přesvědčivě Jiří Polnický z Whirpool Author, který dnes dojel šestnáctý, týmovou soutěž ovládla stáj Whirlpool Author a hodnocení jezdců do 23 let vyhrál Michael Kukrle z Favoritu Brno.

Whirpool-Author ovládl Force Cup 2015

Na jezdce dnes čekaly po dvanáctikilometrovém nájezdu šestikilometrové okruhy mezi Těškovem a Holoubkovem, jež jezdci absolvovali pětadvacetkrát. Na startu bylo 89 jezdců, ale v cíli jich bylo klasifikováno pouhých sedmnáct. Ve druhém okruhu odjelo třináct jezdců a do vedoucí skupiny se jako poslední dotáhl ještě Fiala.

V pelotonu to pak byla velká selekce a rozhodčí závodníky, kteří byli vedoucí skupinou dojeti o kolo, odvolávali. To znamenalo tak malý počet klasifikovaných v cíli, mimo cyklistů z vedoucí skupiny jen trio dalších. Až v samotném závěru se začala dělit i vedoucí skupina. Nejprve ujelo trio pozdějších medailistů a mezi nimi se rozhodovalo v závěrečném spurtu. V něm měl nejvíce sil Fiala a navázal tím na dvě vítezství v závodu Českého poháru pro Spartu, když tehdy byl úspěšný Martin Hunal v roce 2013.

"Do vedoucí skupiny jsem si doskočil jako poslední, poté co se to začalo ve druhém kole dělit. Bylo to pro mě náročné a tři kola jsem se pak hodně trápil. V závěru byly vyhlášeny nějaké prémie a tak se začala trhat i vedoucí skupina. Nakonec jsme zbyli vepředu tři, ale na spurt jsem si docela věřil a vyšlo to. Je to pro mě určitě největší výsledek v dosavadní kariéře," řekl pro svazový web Petr Fiala.

V rámci posledního závodu došlo také na vyhlášení celkového pořadí poháru, z kterého si v kategorii Elite odvezl Whirlpool Author první čtyři místa, když se vítězem stal Jiří Polnický a poté brali 2. místo Tomáš Bucháček, 3. místo Martin Hunal a 4. místo Pawel Cieslik. Whirlpool Author jasně dominoval i v soutěži týmů, když za nimi skončil na druhém místě TJ Favorit Brno a třetí bylo SKC Tufo Prostějov.

Výsledky finále Force Cupu v Rokycanech (167 km):

1. Fiala (Sparta Praha) 3:46:50, 2. Koudela (SKC Tufo Prostějov), 3. Bucháček (Whirlpool Author) oba stejný čas, 4. Hochmann (Dukla Praha), 5. Sokol (Rak.), 6. Foltyn (Domin Sport) všichni +22, 7. V Hačecký (Dukla Praha) +1:02, 8. Okrouhlický (CK Příbram  Fany Gastro), 9. Sekanina (Favorit Brno), 10. Nežerka (Lawi Author Team) oba +3:06.