Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Nairo Quintana vládcem letošní Vuelty

Premisa, že Contador vždy vyhraje Vueltu padla. Souboj titánů nakonec pro sebe rozhodl Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru. Poslední madridská etapa už se dojížděla, až na spurt, exhibičně. Ten vyhrál Dán Magnus Cort Nielsen z Orica BikeExchange.

12.09.2016 / 7:17

Podium Vuelty 2016

Nairo Quintana z Movistaru udělal rozhodující krok k červenému trikotu před týdnem, kdy vláček Sky takticky nezvládl 15. etapu a Chris Froome nabral velkou ztrátu. "Přijel jsem si pro vítězství, ale minulou neděli jsme zaspali a prohráli tam celý závod," připomněl Froome. Před dvěma dny v časovce téměř čtyřminutovou ztrátu dokázal už jen snížit. Quintana přidal do své sbírky další triumf z Grand Tours po předloňském Giru d'Italia.

Po třítýdenním závodění si vychutnal spolu s kolegy závěrečnou etapu z Las Rozas do Madridu, kde poslední vavřín v hromadném finiši získal Dán Magnus Cort Nielsen z týmu Orica a navázal na svůj triumf z 18. etapy. "Jsem velmi hrdý na to, že jsem ho (Froomea) porazil. Je to můj největší rival a bojoval nesmírně tvrdě," radoval se Quintana.

Cort Nielsen vyhrál poslední etapu Vuelty

Puntíkovaný trikot pro nejlepšího vrchaře obhájil Španěl Omar Fraile z Dimension Data, zelený v bodovací soutěži vybojoval Ital Fabio Felline z Trek Segafredo. Nejlepším týmem Vuelty byl BMC. A jak dopadli naši? Leopold König doplatil také na 15. etapu, před kterou se pohyboval koplem 5. místa. V ní chytil 56 minut a v celkovém pořadí klesl na 29. místo. Další český cyklista Zdeněk Štybar ze stáje Etixx-Quick-Step obsadil v konečném pořadí závodu 63. místo.