Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Gent - Wevelgem vyhrál Nor Alexander Kristoff

Třetí belgická klasika se dnes jela z Gentu do Weveglemu. Po 252 kilometrech měl v závěru nejvíce sil Alexander Kristoff z UAE. Druhý byl Degenkolb a třetí O. Naesen.

31.03.2019 / 16:47

Mapa závodu Gent-Wevelgem 2019

 

Důležité věci se začaly dít v závěrečné stovce. Do úníku šla zajímavá skupina ve složení Peter Sagan, Trentin, Teunissen, Theuns a Rowe. Za nimi vyrazil na poslední velkém stoupání 30 km před cílem Kemmelbergu Zdeněk Štybar a Wout van Aert.Únik_GVW

Ale skupiny za úvodní skupinkou se sjely a bylo jasné, že Deceuninck-Quick Step pojede na Vivianiho a bude se snažit sjet úvodní skupinku. 26 km ale měla pětice 43 sekund. DQS ale neměla už na čele takovou sílu, Štybar byl na sjíždění náskoku téměř sám, Gilbert a Lampaert měly už nádrže prázdné. Ale nakonec se podařilo skupiny spojit.

 

O vítězství tak mělo spurtovat 40 cyklistů. DQS musel ještě odrazit několik ataků hlavně Madse Pedersena, 6 km před cílem byla vepředu čtveřice Jansen, Stuyven, Bauer a Langeveld. A těžila z taktizování na čele balíku. Ale nakonec Štybar přece jen dotáhl čelo. Ale Viviani už neměl rozjížděče a v závěru nestačil na Alexandra Kristoffa z UAE.

TOP10GWV

Zdroj fotografie: www.gent-wevelgem.be/nl/gw/elite-mannen