Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Kolem Flander bez Cancellary i Boonena, kdo usedne na trůn?

V belgických Bruggách startuje druhý monument sezony, Ronde van Vlaanderen neboli Kolem Flander. Letošní ročník však bude bez dvou aktivních trojnásobných vítězů.

05.04.2015 / 7:35

Cancellara letos trofej pro vítěze Kolem Flander nezíská

Do akce se nepustí domácí Tom Boonen, který slavil na tomto podniku vítězství v letech 2005, 2006 a 2012. Zkušený jezdec stáje Etixx-Quick Step stále léčí zranění z první etapy Paříž-Nice.

Chybět bude také obhájce Fabian Cancellara. Švýcarský cyklista vyhrál závod Kolem Flander loni, předloni a v roce 2010, ale v současnosti je mimo hru kvůli zlomeninám obratlů z klasiky E3 Harelbeke.

Dveře jsou tak otevřené pro další jezdce, kteří se tohoto náročného 264 km dlouhého závodu (zatím podle předběžných startovních listin) zúčastní. Na klasikách se daří týmu Etixx – Quick Step, za belgickou stáj pojede i Zdeněk Štybar, který byl jedním z 39 závodníků, kteří v neděli překonali nástrahy závodu Gent – Wevelgem. Jeho kolegové Niki Terpstra a Stijn Vandenbergh to zvládli také a navíc získali skvělé druhé a čtvrté místo. Štybar by mohl být při absenci Toma Boonena jedním z lídrů Etixxu.

V dresu Katushy by měl závodit Alexander Kristoff, který se umístil na posledních třech klasikách v TOP 10 a nyní závodí na Třech dnech De Panne – Koksijde. S ním jede i kolega Luca Paolini, kterému nejlépe vyšel závod Gent-Wevelgem.

Za Tinkoff – Saxo by měl jet Peter Sagan, slovenská cyklistická jednička zatím čeká na klasikách na výraznější úspěch. Dařit by se mohlo i jeho dánskému kolegovi Mattimu Breschelovi, který na E3 Harelbeke bral šesté místo.

Team Sky zřejmě do své sestavy pro tuto klasiku nezahrne Leopolda Königa, své kvality však na předchozích klasikách ukázal Geraint Thomas. Na E3 Harelbeke předčil Štybara i Sagana, na Gent – Wevelgem obsadil bronzovou příčku.

S velkými ambicemi pojede i domácí Sep Vanmarcke z LottoNL-Jumbo. První monument sezony Milán – San Remo vyhrál Němec John Degenkolb z Giant-Alpecin, ovládnutí druhého monumentu by tak bylo velkým úspěchem. S potížemi se na klasikách potýkal další Belgičan Greg Van Avermaet. Na E3 Harelbeke přeletěl přes řídítka a na Gent-Wevelgem se do čela nedostal, nyní má motivaci dostat se opět k nejvyšším příčkám.

Z českých borců pojede Flandry kromě Zdeňka Štybara také  František Paďour z Giocattoli.
Kvůli nemoc nakonec nepojede Jan Bárta z Bora - Argon 18.

Závod Kolem Flander startuje v neděli 5. dubna.