Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Belgický masakr silným větrem: Na kostkách vyhrál Paolini z Katushy

Pohodová nedělní vyjížďka? Kdepak, klasika Gent – Wevelgem byla pro všechny závodníky pravým opakem. Déšť, vítr a pády pustily do cíle pouze 39 závodníků z 248. Z vítězství se radoval Luca Paolini.

30.03.2015 / 13:18

Udržet kolo na cestě bylo těžké i pro nejlepší jezdce

V extrémně těžkých podmínkách vytláčely poryvy větru jezdce ze silnice,  přišly hromadné pády i kola ve vodě u cesty.

Ještě 39 km před cílem na nejtěžším stoupání dne, Kemmelbergu, vedl Jurgen Roelandts z Lotto-Soudal o více než dvě minuty. Jenže za dvacet kilometrů už byl  po celodenním osamoceném úsilí dostižen skupinou pronásledovatelů, ve které jel Paolini (Katusha), Thomas (Sky), Terpstra, Vanderbergh (oba Etixx – Quick Step), Vanmarcke (LottoNL-Jumbo), Oss (BMC) a Debusschere (Lotto-Soudal).

Na šestnáctém kilometru se po výměně pokaženého kola utrhl Niki Terpstra a s ním se do úniku pustil Luca Paolini.

Sílu ukázal vítěz pátečního E3 Harelbeke Geraint Thomas, který dvojici uprchlíků brzy dostihl a dokonce při své snaze zvládl ujet týmovému kolegovi Nikiho Terpstry Stijnovi Vanderberghovi. Ten ale dokázal zabojovat a ještě se k vedoucí trojici vrátit. To se při vypětí sil povedlo také Vanmarckemu a Debusscherovi. Sedm kilometrů před cílem se tak skupinka zredukovala pouze o Osse a Roelandtse.

Vítěz letošního Gent - Wevelgem Luca Paolini

Ze šestičlenné party unikl šest kilometrů před cílem Luca Paolini. Osmatřicetiletý jezdec získal rychle patnáctivteřinový náskok, závodníkům, kteří se potýkali s technickými problémy, či pády už nezbývalo mnoho sil. Zkušený Paolini se dostal do skvělého tempa a udržel od sebe druhého Terpstru i Thomase.

Peter Sagan z Tinkoff-Saxo byl jedním z 39 jezdců, kteří dokázali dojet do cíle. Slovenský cyklista dorazil desátý na čele zdevastovaného hlavního pole se ztrátou takřka sedmi minut. Také Zdeněk Štybar nebezpečný závod dokončil na 38. místě. 

Top 10 jezdců na Gent - Wevelgem 2015
 

#JménoTým
1PAOLINI LucaTeam Katusha
2TERPSTRA NikiNetherlands
3THOMAS GeraintTeam Sky
4VANDENBERGH StijnBelgium
5DEBUSSCHERE JensLotto Soudal
6VANMARCKE SepBelgium
7ROELANDTS JurgenLotto Soudal
8OSS DanielItaly
9KRISTOFF AlexanderNorway
10SAGAN PeterSlovakiaSH

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/TrekFactoryRacing, Tim De Waele, https://www.facebook.com/katushacycling