Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Matej Mohorič vyhrál Milano - San Remo po riskantním sjezdu z Poggia

První monument putuje do Slovinska. Ale ne k Pogačarovi či Rogličovi, ale k mistrovi Slovinska a klasikáři Bahrain Merida Mateji Mohoričovi. Ten vypálil rybník všem, když se pustil neohroženě z Poggia a náskok po sjezdu už do cílové pásky udržel.

20.03.2022 / 8:48

Mohoric vyhrál MSR 2022

 

La Primavera se jela tradičně už od deseti ráno a vše, co se na trati po téměř 260 km odehrálo, bylo vlastně jen předehrou k finále na kopcích Cipressa a Poggio.

 

 

Na Cipresse to rozjelo UAE, Formolo osekal peloton asi na 22 lidí, z rychlých borců zůstali kromě favoritů Van Aerta, Van der Poela hlavně Mads Pedersen, Démare, Matthews a Nizzolo. Na Poggiu za to vzal třikrát Pogačar, ale nepodařilo se mu ujet všem.

 

A tak se rozhodlo jinak, na začátku sjezdu to pustil dolů Mohorič, dvakrát to zachraňoval, aby neskončil na zemi, ale vybudoval si náskok, který udržel. V závěru mu ještě spadl řetěž, ale slovinský borec zvládl i tuto situaci. V závěru ho marně naháněl Turgis. A zbytek pole už spurtoval jen o třetí místo, které urval uzdravený Mathieu van der Poel.

Pořadí MSR 2022

Matej Mohorič v cílové rovince v San Remu

Zdroj fotografie: https://www.milanosanremo.it/