Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo bude králem na velodromu v Roubaix?

Po rok a půl letém zpoždění způsobeném covidovou krizí, která otřásla nejen sportovními plány, se bude letos 118. edice Paříž-Roubaix konečně konat. A to v neděli 3. října v 11:00 na trase dlouhé 257,7 kilometru včetně 55 kilometrů sektorů s dlažebními kostkami. Ty budou rozloženy na 30 úsecích. Kolem půl šesté budeme znát vítěz Pekla severu.

29.09.2021 / 6:01

Pavee Paris-Roubaix

 

Rok 2021 je také rokem, který bude svědkem prvního konání Paris Roubaix žen, které se pojede v sobotu 2. října. Trasa pro ženy odstartuje ze severofrancouzského města Denain, ženský peloton absolvuje trasu o délce 116,4 km se 17 dlážděnými sektory, včetně prestižního cíle na cyklistickém stadionu vélodrome de Roubaix.

 

Profil_Paříž-Roubaix_2021

 

Mezi vítězstvím Philippa Gilberta v Roubaix na jaře 2019 a letošním závodem, ve kterém vystartují borci vstříc Pekle severu 3. října v Compiègne, uplynulo 903 dní ... Pro svůj návrat do cyklistického kalendáře prošel závod Paris-Roubaix mírnými úpravami.

Arenberský les

 

Nikdy není zbytečné zabývat se změnami, které ovlivňují první část závodu, i s ohledem na to, že v posledních 16ti ročnících Pekla severu vyhrál třikrát člen ranného úniku (Magnus Backstedt v roce 2004, Stuart O'Grady v roce 2007 a Mathew Hayman v roce 2016).

 

Sektory_kostek_Paris-Roubaix_2021

Právě první kostkové úseky závodu byly letos upraveny. Poprvé se jezdcům budou třást berany po sto kilometrech od startu v Compiègne, ale na rozdíl od roku 2019 se úsek Troisvilles pojede celých 2,2 km.

 

Fans_Paris_Roubaix

 

Sekce Vertain (#25) se pojede v opačném směru, než obvykle, což zpestří závod, protože tentokrát na něj budou muset jezdci vystoupat do mírného kopce. Hrbolatá jízda přes Cambrésis a oblast jižně od Valenciennes zavede cyklisty do části Hameau du Buat (#24), objevené v roce 2005, která se na trase objevuje poprvé od roku 2016.

 

Po opuštění této dlážděné sekce, která se vine přes více než kilometr, bude třicetikilometrový odstup k přípravě na tradiční výzvu Trouée d'Arenberg (km 162,4), která je často svědkem klíčového vývoje závodu, stejně jako na ostatních významných úsecích v Mons -en-Pévèle (po 209,1 km) a Carrefour de l'Arbre (po 240,5 km).

 

Sprcha_roubaix

 

Kdo bude bojovat o trofej v podobě dlážděné kostky? Tradičně silný bude Deceuninck-Quick Step. Zdeněk Štybar se dokázal dostat přes zdravotní trable a na MS v Lovani ukázal 7. místem, že je zpět. Pak jsou tu Asgreen, Senechal a Lampaert.

 

Jedou velcí rivalové z cyklokrosu i silnice Wout van Aert i Mathieu van der Poel, oba si budou chtít zlepšit náladu z MS. Stejně jako Peter Sagan, který se bude loučit se svým týmem Bora Hansgrohe.

 

Gilbert s kostkou v roce 2019

 

Za Lotto Soudal pojede obhájce Gilbert, Trek vyšle Stuyvena, M.Pedersena a Theunse, ISN má Sepa vanMarckeho, Bahrain Colbrelliho s Hausslerem, AG2R van Avermaeta s O. Naesenem, FDJ Künga s Démarem, EF Valgrena, Rutsche a Bisseggera, Cofidis Laporta s Druckerem.

 

History_PR

 

UAE pošle do boje Kristoffa s Trentinem, Ineos van Baarleho, Kwiatkowského, Rowa a Moscona, Total Energie A. Turgise, Petita a Terpstru, BikeExchange Durbridge, DSM S.K. Andersena, Bola, N. Eekhoffa a Arndta, IWGM A. De Gendta, Qhubeka Nexthash Campenaertse, Gogla a Clarka, Movistar Garciu Cortinu s Ervitim, Arkéa Samsic Connora Swifta a Astana Houleho.

Pak zbývá ještě jedna věc. Jaké bude počasí?...Předpověď na déšť je zatím padesát na padesát...

 

Plakat_Ineos_Paris_Roubaix

 

Zdroj fotografie: www.paris-roubaix.fr