Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Petr Vakoč skončil s profesionální kariérou

Nečekaná zpráva přišla do médií včera přímo od cyklisty Alpecin-Fenix Petra Vakoče. Ten v devětadvaceti letech oznámil konec profesionální kariéry. Důvody Petr zmiňuje v prohlášení. Nezbývá než mu poděkovat za skvělé výkony a reprezentaci České republiky. A popřát mu hodně štěstí v dalším konání.

13.10.2021 / 6:13
Petr Vakoč skončil s profi kariérou
 
Petr Vakoč uvedl ve svém vyjádření, které celé citujeme:
"Ve středu bude Giro del Veneto mým posledním závodem sezóny a také mým posledním profesionálním silničním cyklistou. Po důkladném zvážení jsem se rozhodl, že je čas posunout se dál a řešit nové výzvy.
Byla to skvělá jízda. Jako dítě jsem snila o tom, že se stanu profesionálním jezdcem a jsem nesmírně vděčná, že jsem tento sen mohla žít. Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mezi opravdu úžasnými lidmi a mohu říct, že jsem vytvořil přátelství na celý život. Dokázal jsem se nejen projet na kole, ale také být členem dvou nejúspěšnějších týmů sportu. Zažil jsem obojí, když jsem sám vyhrál velké závody a hrál svou roli v desítkách týmových vítězstvích."

 
 
Petr Vakoč zpět 
 
"Po utrpěných zranění při nehodě, kdy mě v lednu 2018 srazil kamion při tréninkovém kempu v Jihoafrické republice, mým cílem bylo nejen se úplně zotavit, ale také znovu závodit na Tour de France. Měl jsem štěstí, že jsem měl šanci se plně zotavit a poté jsem pracoval s neúprosným odhodláním. Vrátit se na nejvyšší úroveň profesionální cyklistiky je to, co skutečně považuji za své největší vítězství ze všech.
Jezdit letos na Tour de France byla pro mě obrovská emocionální událost. A jaká to byla tour! Nikdy jsem si netroufla představit, že bych byla součástí žlutého snu a užila si každou jeho minutu. V týdnech poté jsem si ale uvědomil, že poslední tři a půl roku bylo extrémně zdaňující a moje tělo žádá o pauzu. Má mysl by stále ráda pokračovala v závodění, ale v mém srdci cítím hluboké uspokojení a chuť se soustředit na různé oblasti života a nové výzvy," dodal Vakoč.
 
Petr Vakoč
 
 
"Jedna kapitola se blíží ke konci, ale možností se otevírá spousta. Budu dál hodně jezdit na kole a snad i soutěžit off-road. Tady to pro mě všechno začalo před mnoha lety. Také budu pokračovat ve studiu na univerzitě v psychologii a zahájím výživové poradenství. Oblasti, pro které mám obrovskou vášeň a které mi během mé kariéry neskutečně pomohly.
Rád bych využil této příležitosti a poděkoval všem, kteří tuto cestu umožnili. Především mé rodině, přátelům, zdravotnímu personálu, který mi zachránil život a pomohl mi se plně zotavit po nehodě v Jihoafrické republice, personálu i jezdců na Alpecin-Fenix Cycling Team @ d Deceuninck-Quick-Step Cycling Team a všech mých předchozích týmů , a všem fanouškům, kteří mi fandili jak na silnici, tak mimo silnici a udělali z toho jednu nezapomenutelnou cestu."