Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Czech Tour míří do akce. Týmy čeká týmová časovka i výzvy v Jeseníkách

Největší český etapový závod se blíží a na Czech Cycling Tour nečeká jezdce nic jednoduchého. V úvodu prověří závodníky týmová časovka nedaleko Frýdku-Místku, po dalších třech rozmanitých dnech se bude finišovat v Dolanech nedaleko Olomouce.

10.08.2016 / 6:39

Týmová časovka se od Uničova přesouvá k Frýdku-Místku

 

Lehce zvlněný profil nabídne první den letošní významné cyklistické akce, na kterou ředitel závodu Ján Svorada přilákal dva elitní World Tour týmy a další sestavy z prokontinentální divize. Ty mohou svou sílu ukázat v časovce mužstev, která prověří jezdce na trase dlouhé 17,3 km. "Týmová časovka bude určitě náročnější, než loni. Na 17,3 km je 264 m převýšení. Trasu si projížděl několikrát tréninkově Pepa Černý z CC Sprandi Polkowice a říkal mi, že to není vůbec jednoduchý úsek," řekl o týmové časovce předseda organizačního výboru Jaroslav Vašíček.

Letos měli pořadatelé asi nejvíce práce s organizací trasy. "Byl to, pokud jde o organizace nejnáročnější ročník. Změny legislativy jsou pro nás šílené, nejsou příznivé pro cyklistický závod. V každé vesničce, městě jsme museli mít povolení, každý pořadatel musi být zakreslen do mapy i se všemi iniciály. Jen v Šumperku budemem mít 62 pořadatelů. Do toho nám někdo třeba rozkope týden před závodem silnici u Smržic, přitom mi máme od správy silnic povolené, že můžeme přes Smržice vést etapový závod," vysvětloval Jaroslav Vašíček.

K desetinásobné porci závodních kilometrů se vydá peloton Czech Cycling Tour ve druhé etapě. Ta nabídne dvě sprinterské, ale i čtyři horské prémie. Závěrečných více než padesát kilometrů je však připraveno na tři okruhy kolem cílového Uničova, kde si to tedy zřejmě rozdají ti nejrychlejší v hromadném spurtu. "V Uničově nám na závěrečné metry přidali kruháč, ale Ján Svorada si to byl projet a říkal, že si to během těch dvou okruhů týmy najedou a v tom třetím to zvládnou," dodal ke spurterskému dojezdu v Uničově Vašíček.

 Profil třetí etapy Czech Cycling Tour 2016

Třetí část závodu je tradičně vyhrazena pro královskou etapu a i tentokrát se budou muset takřka dvě stovky jezdců vyrovnat s nástrahami jesenických hor a kopců. Brzy po startu v Mohelnici čeká na závodníky výšlap na Bratrušov, pilovitý profil s prudkými stoupáními i sjezdy nabídne další prémie na Ramzovském Sedle. Svou formu budou poté moct nejlepší vrchaři ukázat i na čtrnáctikilometrovém kopci na Vidly. V závěru si závoďáci rozhodně neodpočinou, i když se končí sjezdem. Předtím musí překonat tři obávané okruhy v zatáčkách známé šternberské trati automobilových závodů Ecce Homo. Na náměstí ve Šternberku loni triumfoval Leopold König. Toho však letos čeká jiná výzva, dnes bude bojovat v Riu o úspěch v individuální časovce. O etapový vavřín na CCT tak budou bojovat jiní.

 CCT se několikrát prožene regionem Hané

Obě předchozí cílová města protne trasa finální etapy letošního CCT. Přes Uničov a Šternberk zamíří peloton na dvě vrchařské prémie a od Moravského Berouna sjedou týmy k Dolanům nedaleko hanácké metropole. Zde si jezdci vyšlápnou osmkrát do nepříjemného kopce směrem k obci Véska a poté už bude jasné, kdo je vítězem dalšího ročníku Czech Cycling Tour!

1. etapa - 11. 8. Frýdek-Místek / týmová časovka / 17,3 km / 17:00
2. etapa - 12. 8. Olomouc – Uničov / 177 km / 13:30
3. etapa - 13. 8. Mohelnice – Šternberk / 187,4 km / 11:30
4. etapa - 14. 8. Olomouc – Dolany / 157,1 km / 11:00

Kompeltní rozpis tras a časák

 

Zdroj fotografie: www.profipeloton.cz, http://www.ttvsportgroup.cz/