Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Junior Jakub Otruba z Mapei Merida Kaňkovský deklasoval na Českém poháru zbytek pelotonu

O víkendu se jel v Kyjově druhý díl Českého poháru mládeže a také memoriál Jakuba Mrnky opět v Kyjově jako kritérium. Oba závody vyhrál v juniorech suverénně Jakub Otruba.

20.04.2015 / 6:59

Jakub Otruba byl v Kyjově dvakrát jasně první v juniorech

V Kyjově vyhrál v sobotu 2. Force CUP v mužích opět Jiří Polnický z Whirpool-Author, který je suverénem mezi muži.

Ještě více válcuje konkurenci Jakub Otruba, závodník Mapei Merida Kaňkovský Olomouc. Cyklista, který je v juniorech prvním rokem a na kole jezdí druhým, vyhrál sobotní Český pohár s náskokem neuvěřitelných pěti minut a pěti sekund. "Takový talent se rodí jednou za deset let, co nyní Kuba předvádí je něco neuvěřitelného. Věřím, že si formu udrží i na Závodu míru juniorů. Snad tam nepromluví pád nebo technické problémy, jinak věřím, že na desítku má určitě," říká ke svému svěřenci trenér Jiří Kaňkovský.
Úspěch "Kaňkovských" ještě umocnil třetím místem Michal Brázda. V kadetech byl pak druhý Jan Cink a šestý Vojtěch Kmínek. Mladším žákům se kvůli technickým potížím až tak nevedlo.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 2. FORCE CUPU V KYJOVĚ


V neděli se jel v Kyjově závod Na kole regionem Slovácko - memoriál Jakuba Mrnky. Závodilo se na městskému okruhu dlouhém 1 500 metrů kritérium, kdy byl bodován každý třetí okruh, poslední dvojnásobně. Kyjov patřil opět Kaňkovským. Muže vyhrál závodník Whirpool-Author Alois Kaňkovský, v juniorech opět zářil Jakub Otruba, když druhého závodníka porazil o celé kolo. Dařilo se i dalším kategoriím olomoucké líhně talentů. V mladších žácích byl druhý Adam Kaňkovský, ve starších vyhrál Pavel Bittner, v kadetech bral bronz Vojtěch Kmínek a v juniorkách byla pátá Adriana Klimková.
"Zatím jsme s výkony v Českém poháru nadmíru spokojeni, byť jsme v tréninku šli do intenzity až s prvními závody. Vše směřujeme k prvnímu vrcholu sezóny, kterým bude Závod míru juniorů v Terezíně na začátku května," dodává Jiří Kaňkovský.

Ve starších žácích vyhrál Pavel Bittner

Jeho juniorští svěřenci si vyzkoušeli světový pohár v německém Cottbusu, kde to mělo ale s cyklistikou málo společného. "Závod byl předčasně ukončen před poslední etapou. Tahle se nemůže cyklistika dělat, pro jednoho kluka tam letěl vrtulník, byly tam hrozné pády, naše kluky tam někdo taky regulérně sestřelil. Něco takového bych už nechtěl zažít," říká ke špatné zkušenosti Jiří Kaňkovský.

 KOMPLETNÍ VÝSLEDKY MEMORIÁLU JAKUBA MRNKY

HR

Závod kadetů v Kyjově Adam Kaňkovský v cíli závodu mladších žáků Na startu kritéria v Kyjově - mladší žáci Jakub Otruba na stupních vítězů s Michalem Brázdou v ČP Kyjov Jakub Otruba při sólo jízdě na Memoriálu Jakuba Mrnky Vítěz ve starších žácích Pavel Bittner Třetí mezi kadety Vojtěch Kmínek
Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/mapeicyklokankovsky.